SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karcemarskas 4 maç yok

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Akhisar Belediyespor karşılaşmasında çarpışma sonucu yüzünde kırıklar oluşan kaleci Karcemarskas'ın en az 4 maç oynamayacağını açıkladı.

Güncellenme: 15:42, 08/04/2015
Karcemarskas 4 maç yok

Kırmızı siyahlı takım, gelecek hafta oynayacağı Torku Konyasor müsabakasının hazırlıklarına Celal Doğan Tesisleri’nde devam etti. Teknik direktör Buruk nezaretinde antrenmana çıkan siyah kırmızılı ekip, önce düz koşu ve top çalışması yaptı. Antrenmana Akhisar Belediyespor karşılaşmasında sakatlanan kaleci Karcemarskas çıkmadı. Aynı pozisyonda sakatlanan Vranjes ise takımdan ayrı çalıştı.

Okan Buruk, antrenmanın bitiminde kalecisinin en az 4 hafta oynayamayacağını kaydederken Vranjes’in de 3 gün içinde takımla birlikte çalışmalyara katılabileceğini söyledi.

“TÜRK FUTBOLUNDAKİ KAOSLAR HİÇ BİR ZAMAN BİTMİYOR”

Okan Buruk, Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu otobüsün Rize’den Trabzon’a giderken saldırıya uğramasını da kınadı. Türk futbolundaki kaosların bitmediğini belirten Okan Buruk, şöyle devam etti:

“Her şey için her zaman, bir milat olsun, diyoruz, ama bir türlü bu milat olmuyor. İnşallah bu sefer bir milat olur. Fenerbahçe takım otobüsüne saldırılması utanç verici bir durum. Hem Türk insanı olarak hem Türk sporunun bireyleri olarak utanmamız gerekiyor. Çıkarılan kanunların daha iyi uygulanması gerekiyor. Futboldaki şiddetin engellenmesi gerekiyor.”

KARCEMARSKAS’IN AMELİYAT OLMA KARARI 2 GÜN SONRA

Gaziantepspor’un doktoru Nevzad Denerel, Karcemarskas’ın çarpışma sonucunda kafa travması geçirdiğini ve yüzünün 2 farklı kısmında kırıklar olduğunu açıkladı. İki gün sonra yapılacak olan son kontrolle ameliyat konusunda karar vereceklerini belirten Dr.Nevzad Denerel, Karcemarskas’ın 4 hafta iyileşme süreci geçireceğini ifade etti. Dr.Denerel, kaleci Karcemarskas’ın sakatlığının bitmesinin ardından da maçlara koruma maskesi ile çıkacağını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:41,