SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Garip bir hikaye

Bu nasıl iştir anlamadım. “Önce otobüse taş atıldı” dediler. “Sonra pompalı av tüfeğiyle taş edildi” dediler. Otobüsün camındaki izler saçmadan çok mermiye benziyor. Fenerbahçe, “Olay aydınlatılana kadar maçlara çıkmayacağız” diye açıklama yaptı.

Lig bir hafta ertelendi. Sonra Emre A. ve Nihat S. adlı iki kişi olayın failleri olarak gözaltına alındı. Faillerin ikisi de teyzeoğlu… Onların otobüsten ateş açıldığını gören var mı? Yok… Ateş ederken Mobese kameralarına mı yakalandılar? Yok… Tesadüfen olay yerinden geçiyorlarmış, o sırada çektikleri görüntüleri internette yayınlamışlar. Sonra twitter yazışmaları var.

Hoooop ikisi de gözaltında…Peki iki teyzeoğlu suçlu mu? Orasını Allah bilir. Ama benim anlamadığım, anlamakta zorlandığım bazı noktalar var. Adam ateş etmiş? Sonra durup olay yerinde futbolcuları mı çekmiş. İki sanıktan Nihat S.’nin Facebook sayfasına girdim. Beğendikleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sayfası da var.

Adam otobüsü taradıysa, Fenerbahçe’ye bu kadar düşmansa, niye Facebook’ta Fenerbahçe’nin sayfasını beğenmiş. Bunlar hep soru işareti… Bir de yakınları diyor ki, “Bu çocukların öyle fanatik düzeyde futbola ilgileri yoktur.” Sabah polisler, apar topar evlerinden alıp emniyete götürdü. Ya sonra? Şimdilik sorguları sürüyor. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sorgu sırasında emniyete gidip, 1 saat emniyet müdürüyle görüşmesi de bana ilginç geldi.

Bu iki zanlı acaba Fenerbahçe’nin, “Olay aydınlatılana kadar maçlara çıkmayacağız” açıklamasının ardından gerçekleştirilen bir operasyon sonucu mu gözaltına alındılar. Orasını bilmek mümkün değil. Ama ben eskiden polis muhabirliği yaptım. Polis birini suçlu ilan edecekse o kişiyle ilgili kılı kırk yarar, delil toplardı.

Şimdi polis ,facebook, twitter ve youtube sayfalarını dolaşıp delil arıyor. Velev ki, bu olayla ilgili sert yorumlar yaptıysanız, potansiyel suçlusunuz demektir. Bu operasyon ve gözaltına alınanlar Fenerbahçe Kulübü’nü tatmin etti mi bilmem. Ama beni tatmin etmedi. Bu kişiler eğer suçlu çıkarlarsa Türkiye’de infal uyandıran  bu olayla ilgili cezalarını sonuna kadar çekmeliler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek