SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de her şey arapşaçı

İki yıl aranın ardından Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı arzulayan sarı-lacivetli yönetimin önümüzdeki yıl ile ilgili planlaması terörist saldırı sonrasından sekteye uğradı.

Güncellenme: 10:52, 08/04/2015
Fenerbahçe’de her şey arapşaçı

AMK ÖZEL / İrfan YİRMİBEŞ

Çaykur Rizespor ile oynanan maç sonrasında Trabzon havalimanına giderken Sürmene yakınlarında, Fenerbahçe otobüsünün silahlı saldıraya uğraması dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Süper Lig’de forma giyen endişesine bir halka da dışarıda eklendi. Sezon sonunda Türkiye’ye transfer olması gündemde futbolcular, bu şartlar altında imza atmanın mümkün olmadığını bildiriyor.

Büyük zararlar getirdi

İki yıl sonra Avrupa Kupaları’na katılacağı için güçlü bir kadro kurmayı hedefleyen Fenerbahçe yönetimi, bu gelişmelerin ardından kara karar düşünmeye başladı. Kadrodaki sözleşmeli oyuncuların silahlı saldırının ardından ayrılma aşamasına geldiği ileri sürüldü. Buna karşılık Şampiyonlar Ligi’ne katılması halinde flaş transferler yapmak isteyen yönetimin planları alt üst oldu. Türk futboluna yapılan saldırı büyük zararlar verdi.

Menajerler isyanda

Sadece Fenerbahçe’de değil, diğer kulüplerde de aynı sorunun kapıya dayandığı bildiriliyor. Uluslararası transfer piyasasının ünlü menajerleri, Türkiye’ye oyuncu getirmenin zorlaşacağına dikkat çekiyor. Federasyonun sezon sonunda yabancı sayısını sınırsız hale getirmesi üzerine kollarını sıvayan menajerler, saldırı sonrasında transfer çalışmalarının bu gidişatla büyük darbe yediğini ve zamanın Türk futbolu aleyhine işlediğini savundular.

Yayınlanma Tarihi:10:33,