SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe saldırısında şok gelişme!

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırının ardından gözaltına alınan iki zanlının parmak izinin, olay yerinde bulunan av tüfeğindeki parmak iziyle örtüşmediği ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:43, 08/04/2015
Fenerbahçe saldırısında şok gelişme!

Çaykur Rizespor maçının ardından karayoluyla Trabzon’a giden Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırıyla ilgili başlatılan soruşturmada önemli gelişme daha yaşandı.

Milliyet’te yer alan habere göre, olayın zanlısı olarak gözaltına alınan Nihat S. ile Emre A’nın sorgusu devam ederken, olay yerinde bulunan av tüfeği üzerinde bulunan parmak izi üzerinde inceleme yapıldı. Dere yatağında bulunan tüfekteki ilk aşamada kime ait olduğu saptanamayan parmak izi, iki şüphelinin parmak iziyle karşılaştırıldı.

Bu karşılaştırma sonucunda av tüfeğindeki parmak izinin, iki şüpheliye ait olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine parmak izi, Samsun’a gönderildi. Buradaki incelemede de aynı sonuca ulaşıldı.

Böylece, soruşturmanın en önemli delili olabilecek parmak izi tespitinden beklenen sonuç alınamadı.

“BAŞKA GÖZALTILARDA OLABİLİR”

Trabzon'da Fenerbahçe kafilesine silahlı saldırının failleri olarak yakalanan 2 kişinin avukatı Turan Çelik, “Tutuklanmalarını gerektirecek bir durum olduğuna inanmıyorum. Başka gözaltılar da olabilir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:27,