SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, çok kısa süre önce Avrupa'ya veda etti, ardından da ligdeki kırılma haftalarında aldığı kötü sonuçlarla zirveyi ve sonra da 2. sırayı devretti…

Son Başakşehir beraberliğinin ardından bitime 8 hafta kala 3 puan farkla 3.'lüğe gerileyen Kara Kartal'da hedef tahtasında ise onun adı yazıyor: Slaven Bilic. Daha önce kendisini eleştiren yöneticilerine karşı hep hocasından yana tutum takınan Başkan Fikret Orman'ın tavrının da yavaş yavaş değişmeye başlaması, Hırvat hocanın omuzlarındaki yükü ve baskıyı iyice artırdı. Brugge elenişinin ardından maçı izlediği yakın çevresiyle, “Rakibin hocası bizimle kıyas olmayacak kadrosuna rağmen değişiklikleriyle turu geçti. Keşke biz de aynı hamleleri yapabilseydik” görüşlerini paylaşan Orman, takımının bu sezon oynadığı 3 derbiyi kaybedip arayı açma fırsatını kaçırmasından da dertli.

Ayrılık mesajı vermişti

Tüm bu gelişmelere geçtiğimiz günlerde yaşanan flaş bir buluşma da eklenince işin rengi değişti. Fikret Orman'ın, “Ukrayna'daki hem siyasi hem de sportif durumdan sıkıntılıyım. Artık ayrılmayı düşünüyorum” diyen Rumen hoca ile Kiev'de görüştüğü ortaya çıktı. Orman'ın, gelecek sezon için Beşiktaş fikrine çok sıcak bakan Luce'den ‘söz' aldığı öğrenildi. Eğer sezon planlandığı gibi bitmezse Kara Kartal'ın yeni sezonda yeni stadına tanıdık bir isimle çıkması neredeyse kesinleşti.

Fanatik