SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Terör var Türkiye’ye gelemeyiz”

Altınordu’nun 3-5 Nisan tarihlerinde Selçuk Efes Tesisleri’nde 20 ülkeden 48 takımın katılımıyla düzenlediği U12 İzmir Cup’a son anda uçak rötarını öne süren 2 İtalyan kulübü Juventus ve Roma’nın Türkiye’de yaşanabilecek terör olaylarını gerekçe göstererek turnuvaya katılmadığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:13, 07/04/2015
“Terör var Türkiye’ye gelemeyiz”

Özellikle İstanbul'da Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın 31 Mart'ta şehit edilmesiyle sonuçlanan suikastın İtalyan ailelerin tedirgin ettiği ve bu yüzden çocuklarını İzmir Cup için Türkiye'ye göndermediği bildirildi. Altınordulu yöneticilerin gerekli yazışmaları yapıp Juventus ve Roma kulüplerinin yöneticilerini ikna ettiği, ancak 12 yaşındaki çocuklar için bu kararı ailelerinin aldığı öğrenildi.

“PİŞMAN OLDULAR” Altınordu Marka Geliştirme Yöneticisi Özgür Özgürengin, güvenlik konusunda İzmir Valiliği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın her türlü güvenceyi verdiğini belirterek, “20 ülkeden 48 takımın hiçbir endişe duymadan katıldığı turnuvaya İtalyanların de gelmesini beklerdik ama son anda vazgeçtiler. Organizasyonla ilgili fotoğraf ve görüntüleri gördüklerinde pişman olduklarına inanıyorum” dedi.