SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç’tan flaş ‘saldırı’ açıklaması

Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç, Fenerbahçe'ye yapılan saldırıyı kendine özgü tavrı ile yorumladı: "Karadeniz'de bütün düğünler tüfekli, tabancalı hatta kaleşli olur. Hatta kaleşle tarayanlar içinde milletvekilleri olur. Bir tatil gecesi cumartesi gecesi öyle bir düğünden dönen kafayı bulmuş birisi rastgele ateş ederken o otobüse de çarpmış olabilir."

Güncellenme: 09:31, 07/04/2015
Hıncal Uluç’tan flaş ‘saldırı’ açıklaması

İşte Hıncal Uluç’un sabah.com.tr’ye yaptığı açıklamalar:

Fenerbahçe ile ilgili Trabzon’da yaşanan olayların konuşulması zamanı değil. Çünkü, olayın ne olduğu belli değil. Olayın ne olduğu belli değilken bu ülkede düşmanlık yaratacak, dehşet yaratacak, korku yaratacak, huzur kaçıracak “Türkiye nerelere gidiyor” soruları sorduracak bir yığın laf o maçla ilgili saat 21.30’dan beri bir yığın sorumsuz kişi tarafından hiç düşünülmeden hiç tartılmadan akıllara geldiği gibi konuşuldu. Ve buna ‘sus’ diyen bir kişi de yok. İstanbul Adliyesi’ndeki olaya anında yayın yasağı getirilirken bu kadar çirkin, tehlikeli ve korkunç şekilde istismar edilen bir konuda daha ortada bilgi yokken herkesin aklına geleni söylemesinin sonuçları… Yani çok hafif yaşıyoruz. Olay ortaya çıksın o zaman konuşuruz.

Türk futbolu nasıl bu hale geldi? Bu kin bu öfke neden?

Nefret olduğunu da bilmiyoruz. Yorum yapmak için önce olayı öğrenelim. Bir uç nokta; o olayı Fenerbahçe’den nefret ettirilen (ki bunda hem Trabzonspor’un hem de Fenerbahçe’nin suçu var) bir Trabzonlu ya da bir Trabzonlu grup ya da bir Trabzonlu çete planlanarak, hazırlanarak, atış antrenmanları yaparak, haritalardan yerler seçerek yani adeta bir askeri düzenleme ile yapmış olur. Öbür uç; Karadeniz’de bütün düğünler tüfekli, tabancalı hatta kaleşli olur. Hatta kaleşle tarayanlar içinde milletvekilleri olur. Bir tatil gecesi cumartesi gecesi öyle bir düğünden dönen kafayı bulmuş birisi rastgele ateş ederken o otobüse de çarpmış olabilir. Öbür uç da bu.