SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Roberto Carlos, “İki deplasman maçında toplayabildiğimiz kadar puanları toplayıp, hedefimizin peşinden gitmek istiyoruz” dedi.

Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıklarına Yılmaz Atabarut Tesislerinde başlayan Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Carlos, antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan saldırının hem kendisini hem de futbolcularını çok üzdüğünü söyledi.

Carlos, olayın faillerinin yakalanmasından dolayı Türk Polisine çok teşekkür ettiğini kaydetti.

Lige verilen arayı fırsata çevirmek istediklerini vurgulayan Carlos, şöyle konuştu:

“Liglerin bir hafta tatil edilmesi bizim için ekstradan dinlenmek ve antrenman yapmak için avantaj. Bu avantajı fırsata çevirmek istiyoruz. Avrupa hedefimiz bitmedi, kalan maçlarda bu hedef için mücadele edeceğiz. Önümüzde iki tane deplasman maçımız var, bu maçlarda toplayabildiğimiz kadar puanları toplayıp, hedefimizin peşinden gitmek istiyoruz.”

– Gekas konusunda gelişme yok

Carlos, Gekas’ın kadro dışı bırakılmasını yönetimle birlikte kararlaştırdıklarını belirterek, “Dolayısıyla bundan sonra alınacak kararları da yönetimle birlikte alacağız. Ancak şu an için değişen bir şey yok” dedi.

– Waz Te işini yapıyor

Waz Te’nin bonservisinin alınıp alınmayacağının sorulması üzerine Carlos, “Şu an için öyle bir karar almış değiliz. Waz Te de diğer oyuncular gibi işini yapıyor. Kulüp ona parasını ödüyor, o da üzerine düşen işi yapıyor” dedi.

Hafta sonu takımın izinli olacağını bildiren Carlos, pazartesi gününden itibaren çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Sakat oyuncunun bulunmadığı Ege temsilcisinde kadro dışı bırakılan Gekas ve cezalı Douglao dışında eksik futbolcu bulunmuyor.