SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcular Çaykur Rizespor maçı sonrası Fenerbahçe’nin silahlı saldırıya uğramasına tepki gösterirken, Türkiye Futbol Federasyonu’nun erteleme kararlarını da adaletsiz buldu.

Sarı-kırmızılı oyuncular dün Karabük maçı öncesinde tesislerde ve stada giderken erteleme kararlarından haberdar oldu. Önce Türkiye Kupası’ndaki Fenerbahçe-Mersin İdman Yurdu maçı, sonrasında ise Süper Lig’deki Fenerbahçe-Bursaspor maçının ertelenmesi, keyifleri az da olsa kaçırdı.

Futbolcuların kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde, Fenerbahçe’de tam 8 futbolcunun sakatlık sorunu yaşadığı dönemde çıkan erteleme kararlarının anlamsız olduğu yorumları yapıldı.

“BİZ ÇIKTIK OYNADIK”

Bazı oyuncuların, “Biz de Diyarbakır’da saldırıya uğradık. Otobüsün bütün camları kırıldı. Silahlar patladı. Yüzlerce kişi bize saldırdı. Çıktık o şartlarda maç oynadık” dedikleri öğrenildi.

Bazı futbolcuların ise “Bundan böyle deplasmanda otobüsüne saldırı düzenlenen bütün takımlar erteleme ister. Lig daha zor şartlarda oynandı. TFF, Fenerbahçe’nin saldırıdan 10 gün sonra oynayacağı maçı bile erteliyor. Niyet belli” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Yönetim kurulunun da futbolculardan çok farklı düşünmediği ileri sürülüyor. Sportif AŞ yönetim kurulu üyesi Ali Dürüst’ün Karabükspor maçı sonrası, “Liglerin ertelenmesini önereceğiz” açıklamasının da bu düşüncenin bir uzantısı olduğu ifade ediliyor.

Fanatik