SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor maçının ardından karayoluyla Trabzon gelen Fenerbahçe kafilesine yönelik saldırıda bir önemli gelişme yaşandı.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Milliyet’e yaptığı değerlendirmede, olayın ardından başlatılan aramada bulunan tüfekte parmak izi bulunduğunu açıkladı. Vali Öz, “Parmak izi net değil ama karşılaştırılabilir nitelikte” dedi.

İşte Trabzon Valiliğinin operasyon şifreleri:

1- Olayın gerçekleştiği Araklı – Sürmene ve çevresinde saldırı saati, öncesi ve sonrasında yapılan tüm telefon görüşmeleri tek tek dinlenecek. GSM operatörleriylem de görüşen yetkililer, kapsama alanını genişleterek tüm HTS kayıtlarını incelemeye alacak. Olayın yaşandığı Araklı’da saldırı saati öncesinde giriş yapan tüm cep telefonları tek tek incelenecek.

2- Olayın yaşandığı Araklı’da Ankara’dan gelen özel eğitimli ekibin çalışmaları devam ediyor. Araklı – Sürmene ve çevresini adeta abluka altına alan ekip, ayak izlerini de aramaya başladı. Fenerbahçe takım otobüsüne saldırının yapıldığı bölgedeki ayak izlerini (ormanlık bölge) incelemeye alan özel eğitimli ekipler, tüm verileri topladıktan sonra çalışma alanını biraz daha daraltacak.

3- Yapılan saldırıda kullanılan tüfeği incelemeye alan özel eğitimli yetkililer, tüfeğin Trabzon yapımlı bir silah olduğu konusunda fikir birliğine vardı. Tüfeğin üzerindeki parma izlerini tek tek inceleyen özel yetkililer, silahın balistik incelemesini de yapmaya başladılar.

4- Ankara’dan gelen özel ekip, Fenerbahçe Takım Otobüsünü takip eden polis ekipleri de görüşmelere başladı. Polislerin tek tek bilgisine başvuran özel ekip, otobüsün içerisinde bulunan Fenerbahçeli futbolcular ile de görüşmeler yapmayı planlıyor.

5- Saldırının yapıldığı yerin hemen yakınında bulunan evlerin kapısı tek tek çalınmaya başladı. Olayla ilgili görgü tanığı arayan özel ekip, Araklı – Sürmene ve çevresinde kapsamlı bir operasyon başlattı. Çok sayıda sivil polisin de görevlendirildiği operasyonda kahveler, dernekler tek tek gözlem altına alınıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:38,