SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da saldırıya uğrayan Fenerbahçe kafilesindeki isimlerden bir tanesi olan Emmanuel Emenike, dehşet anlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İngiliz BBC’ye konuşan Nijeryalı futbolcu, “Olay bir çoğumuzu şoka soktu. Aslında deplasmanda kazandığımız çok önemli bir maçı kutluyor olmamız gerekirken büyük bir şok yaşadık” dedi.

“OTOBÜS YOLDA YALPALIYORDU”

Emenike, “Büyük gürültüyü duyduğum sırada kardeşimle telefonda konuşuyordum. Lastiklerden bir tanesinin patladığını düşündüm. Çünkü otobüs yolda yalpalıyordu. Ancak güvenlik görevlimizi direksiyonun başında gördüğümde kötü giden bir şeyler olduğunu anladım” dedi.

“VURULDU KELİMESİ ŞOK YAŞATTI”

Fenerbahçeli oyuncu şöyle devam etti:

“Sonrasında güvenlik görevlisi bize durumu açıkladı ve şoförün vurulduğunu söyledi. ‘Vuruldu’ kelimesi o an büyük bir şok yaşattı. Kan şöförün yanındaki pencereye sıçramıştı. Otobüsteki herkes için bir anda dehşet dolu anlar başlamıştı. Futbolcuları ve yöneticileri taşıyan bir otobüse ateş açılması, sürücünün vurulması inanılmaz bir durumdu. O an hayatta her şeyin olabileceğini, kimsenin canının güvende olmadığını düşündüm.”

“FLASHBACK YAŞADIM”

Emenike “Şöförümüzün bir an önce iyileşmesini istiyorum. Araba köprüden uçabilirdi. Kendisi bunu engelledi. Çok daha kötü, berbat bir durumla karşılaşabilirdik. Onlar ve tanrı bize yardımcı oldu. Nijerya’da geçmişte bazı olaylar yaşadım, berbat kazalara karıştım. Annem yaralanmıştı. Bu olaya tanık olunca bir an flashback yaşadım. Umarım bu olay aydınlatılır ve failleri adaletin karşısına çıkar” diye konuştu.

“KULÜBÜMÜ SEVİYORUM”

Sarı-lacivertli oyuncu, “Burada kontratım devam ediyor ve kulübümü seviyorum. Bu münferit bir olay. Bu yüzden benim bırakıp gitmeme neden olacak bir şey değil. Geçmişi bıraktım ve geleceği odaklandım. Eskisinden daha güçlüyüm” ifadelerini kullandı.