SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirkol’dan Fenerbahçe saldırısına büyük tepki!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Spor Servisi programında Fenerbahçe'ye yapılan silahlı saldırıyla ilgili sert ifadeler kullandı.

Güncellenme: 12:14, 06/04/2015
Demirkol’dan Fenerbahçe saldırısına büyük tepki!

Mehmet Demirkol, Spor Servisi programında Fenerbahçe’ye yapılan silahlı saldırıyla ilgili sert ifadeler kullandı.

Mehmet Demirkol’un açıklamaları şöyle:

“Eğer bu olaylara karşıysak hep birlikte çıkıp haykırmamız lazım. Şu bu olmaz .Karşımıza çıkan her türlü büyük sorunda yapmamız gereken budur. Burada takım taraftarlığı olmaz. Hamza hoca gibi büyük yürekli insaflılar var neyse ki. Ama geneli korkuyor.”

ÇEŞME’DE BERABER VOLEYBOL OYNAMIYOR MUSUNUZ?

“Futbolcu kardeşlerime söylüyorum. Siz yazın beraber değil misiniz, Çeşme'de voleybol oynamıyor musunuz? Aslında tutmadığınız takımların formasını giyerek milyonlar kazanmıyor musunuz? Peki neden çıkıp sahaya ‘Kardeşim ben bu ortamda futbol oynamam’ diyemiyorsun. O zaman neden çıkıp haykırmıyorsunuz, neden aynı tarafa geçmiyorsunuz? Meslektaşlarınıza ateş edilmesinden daha korkutucu ne var? Mesleğinize sahip çıkın. Bunu Başbakan, Cumhurbaşkanı çözemez. Çözerseniz siz çözersiniz.”

BİR TANE FUTBOLCUDAN SES ÇIKMIYOR

“Futbolun iki unsuru var. Futbolcular, taraftarlar… Bunlarıun sokağa dökülmesi lazım. Biz bunları istemiyoruz… Bunu demezse futbolcu her şey boştur. Nasıl yüzünüz olacak. Arkadaşınızın otobüsüne ateş edilmiş, umrunuzda değil. Bir tane futbolcudan ses çıkmıyor.”

BUNLARI TEŞHİR EDECEKSİN…

“Cezanın iki amacı vardır. Biri caydırma, diğeri insanları topluma kazandırma. Bu yüzden insanları hapse atarsın. Bunların önüne geçemezsen bir sonraki suça da engel olamazsın. Bunu teşhir edeceksin, suçlu budur diyeceksin ki bu olayların önüne geçeceksin.”

Demirkol'dan Fenerbahçe saldırısına büyük tepki! paylaşan: AMKSpor

Yayınlanma Tarihi:11:53,