SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, İstanbul Başakşehir ile 0-0 berabere kalarak iki puan kaybettiklerini ve bunun hayal kırıklığını yaşadıklarını söyledi.

Bilic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, karşılaşmanın adil bir sonuçla tamamlandığını belirterek, “Kazanabilirdik, onlar da kazanabilirdi. Rakip kontra atakta iyi oynadı ve savunmayı iyi yaptı. Bazı pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. İki puan kaybettik, hayal kırıklığına uğradık” dedi.

Penaltı pozisyonunu değerlendiren Hırvat çalıştırıcı, “O pozisyon bana da penaltı gibi geldi. Rakibin kolu doğal açık pozisyonda değildi. Hakemi suçlayamam. Oyunun akıcı şekilde gitmesini sağladı. Biz kazanamadıysak kesinlikle bununla ilgili suçlayamam” ifadelerini kullandı.

İstanbul Başakşehir karşısındaki sorunlarının önde kalitelerini ortaya koyamamak olduğunu vurgulayan Bilic, şunları kaydetti:

“Birçok maç oynadık ama Fenerbahçe karşılaşmasından sonra iki haftalık milli takım arası vardı. Ondan sonraki arada maça çıktık. İstanbul Başakşehir iyi organize olan takım. Rakibe çok pozisyon veren bir takım değil, çok gol yiyen bir takım değil. Onların özellikle kontra atakta bazı oyuncuları bizimkilerden daha canlı göründü. Bu akşamki sorun fizik kondisyonla ilgili değildi. Sorun, önde yeterli kaliteyi koyamamamızdı. İyi antrenmanlar yaptık, sağlam durumdaydık. Milli takımdan da oyuncular sağlam döndü.”

FENERBAHÇE’YE SİLAHLI SALDIRI KONUSU

Fenerbahçe Futbol Takımı’nı taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıyı da değerlendiren Slaven Bilic, şunları söyledi:

Bu haber, olay sadece Türkiye’de değil, tüm Avrupa’da ve dünyada şok etkisi yarattı. Birçok telefon aldım. Arayanlar da sporla ilgili gazeteciler değil, siyasetle ve gündem meseleleriyle ilgilenen gazetecilerdi. Büyük üzüntü yarattı. Burada konuşulan senaryolar gerçekten ürkütücü hale geliyor. Şoför ve ailesi için üzgünüz. Otobüste bulunan oyuncular, teknik ekip ve destek ekibi için üzgünüz. Futbolla yakından uzaktan alakası yok. Desteğimiz onlarla beraber. Korkmalarını ve kendilerini güvende hissetmemelerini doğal karşılıyorum.

Yayınlanma Tarihi:22:55,