SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amatör maçta 5 yaralı, 35 gözaltı!

Serdivanspor-Sultangazispor karşılaşmasından sonra çıkan olayda 4 futbolcu ile bir yönetici yaralanırken, 35 taraftar gözaltına alındı.

Güncellenme: 19:52, 06/04/2015
Amatör maçta 5 yaralı, 35 gözaltı!

Sakarya’da Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden Serdivanspor’un kendi sahasında konuk ettiği Sultangazispor karşılaşması sonrası olaylar çıktı. 4 futbolcu ile bir yönetici yaralanırken, 35 taraftar gözaltına alındı.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Serdivanspor 25’nci hafta karşılaşmasında sahasında Sultangazispor’u konuk etti. Müsabakada konuk ekip 75’inci dakikada Kemal’in attığı golle sahadan 1-0 galip ayrıldı. Müsabakanın bitiş düdüğüyle birlikte saha karıştı.

Sultangazispor’un saha ortasında sevinmesi sonrası Serdivanspor Kaptanı Özgür’ün tepki gösterkesi üzerine saha bir anda karıştı. Futbolcuların yumrukla kavgasına taraftarlar da tribünden attıkları taşlarla olayların büyümesine yolaçtılar. Olayların sonunda Serdivanspor’un 4 oyuncusu ve bir yöneticisi yumruk ve atılan taşlar nedeniyle çeşitli yerlerinden yaralandı.

Emniyet güçleri, olayları yatıştırmasının ardından 35 taraftar Sultangazispor taraftarını gözaltına alarak Serdivan ve Arifiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Taraffatlar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.