SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zor maç kolay oldu

G.SARAY galibiyeti sonrasında Gençlerbirliği'ne deplasmanda yenilerek liderlik koltuğunu kaybeden Fenerbahçe'nin, Beşiktaş zaferinin ardından Rize'de puan yitirme lüksü yoktu. Kuyt ve Meireles gibi iki önemli silahını Beşiktaş derbisinde kaybeden, Rize yolculuğu öncesinde Diego ve Egemen'in sakatlık haberleriyle sarsılan sarı-lacivertli ekibin bu karşılaşmada nasıl reaksiyon vereceği merak konusuydu. Erken gelen goller zor maçı kolaya çevirdi.

ŞAHSEN ben F.Bahçe'den bir patlama bekliyordum ama bunun Rize'de gerçekleşeceğini düşünmüyordum.

FENER mükemmele yakın bir futbol sergiledi. Takım gibi oynadı, sahada neredeyse kimse sırıtmadı. 15 gün boyunca herkesin üzerine geldiği, maçtan önce ve karşılaşma sırasında sürekli yuhalanan Emre'nin performansına hayran kaldım. Orta alanda inanılmaz işler yaptı. Rakipten top çaldı, oyunu iyi organize etti, pas trafiğini yönetti. Tam bir lider gibi oynadı. Eleştirilere, protestolara en güzel yanıtı futboluyla verdi.

ÇOK SAKATLIK YAŞANIYOR

WEBO ile Sow'a özel parantez açmak lazım. Sahada çok iyi anlaşıyorlar. Sow, yaklaşık 70 metre top sürüp bence yılın golünü attı. Webo, bir santrforun nasıl olması gerektiğinin dersini verdi. Attığı gol sonrası Emenike'ye koşarak destek çıkması da, nasıl bir takım oyuncusu olduğunun en güzel örneğidir.

MEHMET Topuz, Kayseri günlerinden esintiler sundu. Yerine oynadığı Kuyt'tan çok daha iyiydi. Alper, driplingleriyle Rizespor'un hem orta sahasının hem de savunmasının dengesini bozan isimdi. Mehmet Topal ise yine gizli kahraman oldu. Her açığı kapattı, Webo'ya asistindeki koşusu muazzamdı.

RİZESPOR'UN en önemli oyuncusu Obraniak'ın sakatlanarak oyundan erken çıkması da adeta Fenerbahçe'nin ekmeğine yağ sürdü.

SARI-LACİVETLİLER, çok önemli bir galibiyet alarak zirve yarışında kayıp vermedi. Ancak futbolcu anlamında yaşanan kayıplar devam ediyor. Beşiktaş derbisinde Meireles ve Kuyt sakatlanarak oyundan çıkmıştı. Dün Volkan, Alves ve Alper de sakatlanarak sahayı erken terketti. Rize yolculuğu öncesi Egemen ve Diego'nun da yaşadıklarını eklersek sayı hayli artıyor. Mehmet Topuz da sakatlandı, bir süre sekerek sahada kaldı, son 5 dakikada çıktı, takım 10 kişi maçı tamamladı. Darbeye bağlı sakatlıklara sözüm yok ama adale sakatlıklarının iki nedeni vardır. Ya futbolcular kendilerine bakmıyordur ya idman programında hata vardır. Kalan 8 maçta her futbolcuya ihtiyaç olduğu düşünülürse bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek