SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

Fenerbahçe kafilesinin, Çaykur Rizespor maçı sonrası Rize-Trabzon yolunda uğradığı saldırı sonrası yapılan açıklamalar şaşkınlık yarattı.

Otobüs şoförünün ağır yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı, Fenerbahçe kafilesinin havaalanına zırhlı polis aracı ile gitmesine neden olan saldırı, devlet yetkilileri olay yerine gelene kadar silahlı, daha sonra taş, en son ise bilinmeyen bir cisme döndü.

Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürü’nün olay ile ilgili açıklamasında bir detay gözlerden kaçmadı. İki isim de söz birliği etmişcesine “Silahlı saldırı yok. Taş ve bilinmeyen cisim var” derken, laf arasında geçen “Başbakan ve İçişleri Bakanlığından talimat aldık” sözü akıllarda soru işareti bıraktı.

Vali ve Emniyet Müdürü, illerini ilgilendiren bir saldırı sonrası ne gibi talimat almış olabilir? Bu talimatın ardından muhabirler ve ajanslar silahlı saldırıyı neden bilinmeyen cisme çevirdi? Fenerbahçe kafilesinde yer alan yöneticilerin “Bu bir vahşet. Futbolcular ölsün istiyorlar. Şoförü öldürmek istediler” gibi açıklamaları nasıl yok sayıldı?

Bu sorular kafalarda dolanmaya başlarken, akıllara hemen AKP iktidarının basını yönlendirmelerini getirdi. Tıpkı bazı gazetecilerin, Kabataş olayında “Ben görüntüleri gördüm” ya da Ergenekon Davası ile ilgili “Hepimiz kandırıldık” demesi gibi durumla karşı karşıya kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olan Rize’den dönüş yolunda gerçekleşen saldırı, alınan bir talimat ile bir anda silahlı olmaktan çıkıp, taşa ve bilinmeyen cisme çevrildi. İktidara yakın tüm kanallarda önce silahlı saldırı kınandı, sonra taş ve bilinmeyen cisim konuşulmaya başlandı. Fıkra gibi gelişen bu olay sonrası akıllar iyice karıştı.

Ülkemizde bir anda değiştirilen olay, dünya basınına ise silahlı saldırı olarak geçti. Şimdi karşımızda Türkiye’de bilinmeyen cisim olarak geçen ancak dünyanın silahlı saldırı olarak gördüğü bir olay var. Bilinmeyen cismin ise ne olduğu ise gerçekten bilinmiyor? Ne olabileceği hakkında da hiçbir tahmin yok!

Yoksa Fenerbahçe’ye UFO mu saldırdı?

Yayınlanma Tarihi:00:41,