SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kutlu ilk yarıdan memnun

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, Osmalıspor karşısında özellikle ilk yarıda iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Güncellenme: 16:56, 05/04/2015
Kutlu ilk yarıdan memnun

PTT 1. Lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un teknik direktörü Hakan Kutlu, 3-1 kazandıkları Osmanlıspor maçıyla ilgili, “Özellikle maçın ilk 45 dakikasında iyi bir futbol ortaya koyduk. Futbol adına ne gerekiyorsa yaptık” dedi.

Kutlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, her iki takım için de önemli olan karşılaşmaya takım olarak çok iyi hazırlandıklarını ve bunun sonucunu aldıklarını söyledi.

Karşılaşmaya farklı bir taktik anlayışıyla çıktıklarını belirten Kutlu, “Bu maç için özel bir anlayıştı bu. Oyuna bakıldığında çok fazla forvet oyuncusuyla çıktık ama bu oyunculardan yüzde 100 defans yapmalarını istemiştim. Hepsi de bunu çok iyi yaptılar. Özellikle maçın ilk 45 dakikasında iyi bir futbol ortaya koyduk. Futbol adına ne gerekiyorsa yaptık” diye konuştu.

Osmanlıspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar dileyen Kutlu, devre arasında yapılan transferlerle takımın güçlendiğini ve ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını vurguladı.

Fenerbahçe’ye yapılan saldırıyı da kınayan Kutlu, şunları kaydetti:

“Türk futbolu adına çok acı bir şey. Böyle bir şeyin konuşulması bile çok kötüyken eyleme döküldü. Bir futbol takımına küfür edilmesi bile çok kötüyken kurşun sıkılır hale geldi. Yapanların insan olduğunu düşünmüyorum. İnşallah bulunup cezalarını çekerler. Bunun yanında önlemlerin de alınması gerekiyor.”