SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybol DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final’in üçüncülük maçında ev sahibi Polonya temsilcisi Chemik’i 3-0 yenerek bronz madalyanın sahibi olan VakıfBank’ın antrenörü Giovanni Guidetti, zorlu bir maça çıktıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Guidetti, dün Eczacıbaşı VitrA’ya yenilerek final şansını kaçırmalarını hatırlatarak, “Bugün sahaya çıkmak hiç kolay değildi ama kalitemizi göstermemiz gerekiyordu. Bu takım bugüne kadar çok önemli şeyler başardı ve saygıyı hak etti. Oyuncularımı mücadelelerinden ötürü tebrik ediyorum” diye konuştu.

VakıfBank Takım Kaptanı Gözde Sonsırma ise dün Eczacıbaşı VitrA’ya kaybetmelerinin ve final şansını kaçırmalarının kendileri için çok üzücü olduğunu dile getirirken, “Dünkü üzüntümüzü unutup, bugün varımızı yoğumuzu ortaya koyduk. Bu üçüncülük biraz da olsa teselli olacaktır. Kazanmak her zaman güzeldir ama bugün yenilebilir, madalya da alamayabilirdik. Kimse finale kalamamanın üzüntüsünü saha yansıtmadı” ifadelerini kullandı.

Türk voleybolunun Avrupa’nın zirvesinde olduğuna dikkati çeken ve bu başarının milli takıma da yansıması dileğinde bulunan Gözde, Eczacıbaşı VitrA’nın şampiyon olup, kupanın son 5 sezonda 4’üncü kez Türkiye gelmesini sağlayacağına inandığını vurguladı.

Chemik cephesi

Organizasyonun ev sahibi olan ve Dörtlü Final’i dördüncü olarak tamamlayan Chemik’in antrenörü Giuseppe Cuccarini, takım olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Turnuva boyunca ellerinden geleni yaptıklarını anlatan İtalyan teknik adam, “Dünkü kötü mağlubiyetin ardında bugün sahaya çıkmak kolay olmadı. VakıfBank kesinlikle kazanmayı hak etti. Bizim için de çok iyi bir deneyim oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, Chemik oyuncusu Anna Werblinska da konuşmasında, “Bu seviye için tecrübesiz bir takımı. Tabii iki maçımızı da kaybettiğimiz için üzgünüz. İlk kez Dörtlü Final oynadık. Hepimiz için iyi bir tecrübe oldu. Takım olarak elimizden geleni yaptık” şeklinde görüş belirtti.