SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe ikinci yarıda adeta sırat köprüsünden geçiyor.

Kanarya yaşadığı puan kayıpları nedeniyle çok sıkıntılı günler yaşarken, kendi sahasında peş peşe ölüm kalım maçı olan derbilere çıkmış ve bu maçları kazanarak adeta hayata tutunmuştu. Camiayı havaya sokmak isteyen teknik heyet ve futbolcular da tüm bu gelişmeler kapsamında Çaykur Rizespor maçını kazanmak istiyorlar.

Herhangi bir kaza yaşanmasını istemeyen teknik direktör İsmail Kartal da futbolcularına Çaykur Rizespor'u ezberletmek dışında sürekli maçın önemini anlatarak motive olmaları için çabalıyor ve ciddi anlamda uyarılar yapıyor.

“KREDİMİZ YOK”

Kartal, normal şartlarda Rizespor maçından sonra kalan 8 haftanın çok şeyin değişebileceği uzun bir maraton olduğunu ifade ederken, futbolcularına şunları söyledi:

“Ama bizim durumumuz çok farklı. Kredimiz kalmadı. Derbiler diğer maçlardan farksız bu dönemde. Kazanmak sadece o hafta için kredi yaratıyor. Çaykur Rizespor formda, güçlü bir ekip. Bizim ise kazanmaktan başka çaremiz yok. Kaybedersek herkesin canı çok yanar. Başkanımızdan taraftara kadar herkes hesap sorar. Kalan 9 maçın her biri şampiyonluk maçı. Kazanırsak şampiyon olacakmış, kaybedersek şampiyonluk gidecekmiş gibi oynamak zorundayız.”

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:15:24,