SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı’nda şok bir olay yaşandı. Basketfaul’ün haberine göre, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) normal sezonu lider bitiren Galatasaray Odeabank’ın en önemli oyuncuları arasında yer alan ABD’li yıldız Kelsey Bone, parası ödenmediği için ülkesine döndü.

2013’te Galatasaray Odeabank’a gelen Bone, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz şubat ayında da alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle ABD’ye dönmüş, ancak daha sonra ikna edilerek geri getirilmişti. Kelsey Bone parasının yine yatırılmaması üzerine bugün öğle saatlerinde Amerika’ya gitti.

23 yaşında ve 1.93 metre boyundaki Bone bu sezon TKBL’de forma giydiği 19 maçta 12 sayı, 5.8 ribaund, 1.6 sayı ortalamasıyla oynadı.

GALATASARAY’DAN İLK AÇIKLAMA

Öte yandan, Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Murat Özyer, Kelsey Bone konusuyla ilgili Twitter’dan açıklama yaptı.

İşte Özyer’in açıklaması:

“Kelsey Bone’un söz verilen ödemesi yarım gün gecikmeyle bugün öğlen yapıldı. Bazı sıkıntılarını çözmek için ülkesine döndü. Genç sporcuların sorunları olması doğaldır. Önemli olan çözebilmek. Kelsey ailemizden biri olması sebebiyle bu konuların aramızda kalması daha doğru olacaktır.Süreci ailesi ve menajeri ile beraber yürüteceğiz. “