SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat ve Yasaman’ın büyük restleşmesi!

Galatasaray Yönetim Kurulu’nda seçim tartışması çıktı, başkan Duygun Yarsuvat ile ikinci başkan Hamdi Yasaman restleşti.

Güncellenme: 10:11, 02/04/2015
Yarsuvat ve Yasaman’ın büyük restleşmesi!

Galatasaray’da geçtiğimiz salı günü gerçekleşen yönetim kurulu toplantısına başkan Duygun Yarsuvat ile İkinci Başkan Hamdi Yasaman arasındaki gerginlik damgasını vurdu.

Son aylarda kamuoyuna verdiği demeçlerde “Başkan ile aynı fikirde değilim” diyen Hamdi Yasaman'ın bu tavrı Galatasaray Başkanı'nı kızdırdı.

TFF'ye yapılan itiraz, Fenerbahçe derbisi öncesindeki zıt demeçler ve ibra oylaması ile alakalı görüşlerinde Yarsuvat'ın aksi fikir bildiren Hamdi Yasaman, toplantıda Başkan Duygun Yarsuvat'ın tepkisi ile karşılaştı.

YASAMAN KONUŞUNCA İPLER GERİLDİ

Hürriyet’in haberine göre; Geçtiğimiz hafta Sportif AŞ toplantısında da Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst ile tartışan Yasaman, bu ikiliye, “Fatih Terim, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak. Galatasaray'ı siz bu hale getirdiniz” diye çıkıştı.

Albayrak ve Dürüst de, Yasaman'a “ 2 sene üst üste şampiyon olduk. O takıma transfer yapmasak ne olurdu? şampiyonlar ligi gelirleri ve başarılar nasıl geliyor” diye tepki gösterdi.

Yasaman, salı günkü yönetim kurulu toplantısında da muhalif görüşlerini aktarınca başkan Yarsuvat ile arasında gerilim yaşandı. Duygun Yarsuvat “Sürekli ‘Başkan ile aynı görüşte değilim' diyorsun. Medyaya demeçler veriyorsun. Madem öyle, madem benimle aynı görüşte değilsin istifa et. Hemen istifa mektubunu yaz” dedi.

“BAŞKAN'IN TEK İMZA YETKİSİ BİLE YOK”

Duygun Yarsuvat'ın bu çıkışına önce sessiz kalan Hamdi Yasaman, daha sonra “Mayıs'a kadar görevimin başındayım” diye karşılık verip başkanın talebini geri çevirdi.

Toplantıda Yarsuvat'ın resti ile karşı karşıya kalan Hamdi Yasaman, Hürriyet'e konuşurken ise “İstifa etmiyorum. Böyle bir düşüncem yok. Mayıs'a kadar görevimin başındayım. Çünkü genel kurula verilmiş sözüm var. Deprem yok. Ben Galatasaray'da başkanlık sistemine karşıyım. Başkanın tüzükte dahi tek imza yetkisi yok. Başkan ve yönetim kurulu vardır. O yüzden başkan ve tek adamlık sistemi yanlıştır” dedi.

VE ALİ DÜRÜST ÇEKİLECEĞİNİ AÇIKLIYOR

Yasaman ile Duygun Yarsuvat'ın restleşmesinin ardından toplantıda bir başka önemli konu ise Başkan Yardımcısı Dursun Özbek'in Mayıs ayındaki kongre adına yaptığı çağrı ve Ali Dürüst'ün verdiği yanıttı.

Başkan adaylığına hazırlanan Özbek söz aldı ve “Biz bu yönetim olara yola birlikte devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz” dedi. Ali Dürüst ise “ Ben aday olmayı da, görev almayı da düşünmüyorum” sözleriyle Mayıs ayında görevi bırakacağını belirtti.

‘GENEL KURUL BUGÜNÜN İŞİ DEĞİL'

Ali Dürüst'ün bu yanıtının ardından yönetim kurulu üyeleri, “Şu anda şampiyonluk yarışı kritik bir durumda… Bugünlerde seçimi konuşmayalım. Konuyu Nisan ayı sonuna erteleyelim. Şampiyonluğa bakalım ve kritik haftaları geride bıraktıktan sonra bu konuyu ele alalım” görüşünde birleşti.

Başkan Duygun Yarsuvat da futbol takımının kritik maçlardan sonra bu konuyu tekrar görüşebileceklerini ifade edip Dursun Özbek ve Ali Dürüst'e “Birleşin, bir araya gelin ve Galatasaray adına göreve devam edin” çağrısında bulundu.