SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim, kadın antrenörlerin kursunu ziyaret etti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kadın antrenörlere yönelik açılan UEFA B Lisans Kursu'nu ziyaret etti.

Güncellenme: 16:04, 02/04/2015
Terim, kadın antrenörlerin kursunu ziyaret etti

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından kadın antrenörlere yönelik açılan UEFA B Lisans Kursu’nu ziyaret etti.

Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen kursta bir konuşma yapan Terim, Türkiye’de federasyon çatısı altında kadın futbolunun temellerinin 1993 yılında Milli Takımlar Teknik Direktörü olarak görev yaptığı dönemde atıldığını kaydetti.

Kadın futboluna büyük önem verdiğini ve gelişimi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Terim, “Kadın antrenörlerimiz için uzun zamandır kurs açılmıyordu. Biz bunu açtık. Çünkü elit kadın futbolcuların yetişmesi için nitelikli kadın antrenörlere de ihtiyacımız var. Sizler bu nedenle önemli bir görev üstleniyorsunuz. Gelecekte başarılı kadın futbolcuların yetişmesine büyük katkınız olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Kadın antrenörlere yönelik UEFA B Lisans Kursu yarın sona erecek