SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi ve basın sözcüsü Metin Albayrak siyah beyazlıları takip eden basın mensupları ile sohbet yemeğinde bir araya geldi.

İkinci başkan Ahmet Nur Çebi 81 puanla şampiyon olacaklarını iddia ederken Metin Albayrak ise bu sezon şampiyon olurlarsa Beşiktaş tarihinin en anlamlı şampiyonluğu olacağını belirtti.

Ahmet Nur Çebi “Alttaki takımlara çok puan kaybettik”

Alttaki takımlara çok puan kaybettiklerini dile getiren Çebi “Özellikle alttaki takımlara kaybettiğimiz puanlar çok fazla oldu. Bu kadar puan kaybetmemeliydik. Bunlar lig maratonunda olabilecek şeyler ama biz kendi içimizde bu kayıpların haddinden fazla olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Sakatlık konusunda sezon sonunda geniş kapsamlı değerlendirme yapacağız”

Yaşanan sakatlıkların normal olmadığını ama bütün suçu da sadece bir kişiye veya bir birime bağlamanın yanlış olduğunu belirten Çebi “Sakatlık konusunda lig sonunda geniş kapsamlı değerlendirme yapacağız. Sakatlık konusunda her şeyi Haziran ayında masaya yatıracağız. Haziran’ın 1 ve7’si arası ameliyathane açık. Her şeyi değerlendireceğiz. Sakatlık konusunda suç kimde ona bakacağız. Sadece doktora bağlamak çok yanlış. Zemin olabilir, antrenman teknikleri olabilir, futbolcunun kendine bakıp bakmaması, dayanıklılığı her şey olabilir. Bunların hepsini değerlendirmeye alacağız ve ona göre bir yol çizeceğiz. Bu konuda her türlü kararı alabiliriz.” diye konuştu.

“Biliç’in gideceğini zannetmiyorum”

Kalıp kalmayacağı sürekli tartışılan Biliç konusuna da açıklık getiren Ahmet Nur Çebi “Bu konu çok ve gereksiz yere yazılıp çiziliyor. Kesin olan şey her iki tarafında 500 bin Euro fesih bedel hakkı var. Bu her iki taraf içinde geçerli bir durum. Ben şahsen hocamızın gideceğini zannetmiyorum. Gitmek isteyeceğini de düşünmüyorum. Ama giderse de hocasız kalmayız.” dedi.

“81 puanla şampiyon olacağımıza inanıyoruz”

Şampiyonluğa olan inancını da dile getiren Çebi “Lig bittiğinde 81 puanla şampiyon oluruz. 9 maçın hepsini kazanırsak zaten şampiyon oluruz. Bütün isteğimiz ve inancımız bu yönde. Ben bu takıma güveniyorum, bu çocuklar da bunu inşallah başaracaklar” şeklinde konuştu.

Metin Albayrak : “Bu sezon şampiyon olursak tarihimizin en anlamlı şampiyonluğu olur”

Beşiktaş Kulübü basın sözcüsü Metin Albayrak ise şampiyonluk ile ilgili düşüncelerini” Biz bu yıl mutlaka şampiyon olmalıyız. Bunu başarırsak belki de tarihimizdeki en anlamlı ve önemli şampiyonluğu kazanmış olacağız. Çünkü bu sezon ne stadımız var ne bizi Osmanlıspor, Konya ve Başakşehir haricinde stadına isteyen var. Maddi durumlar takımın yaşadığı sakatlıklar yaptıkları mücadele ortada. Bu yüzden bu sezon şampiyon olursak anlamı çok çok değişik olacak” şeklinde ifade etti.