SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: Ronaldinho’yu ismemem

BURSASPOR teknik direktörü Şenol Güneş, Başkan Recep Bölükbaşı'nın Ronaldinho ve Batalla'yı transfer etmek istediği yönündeki açıklamalarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "Benim gündemimde Ronaldinho hiç olmadı. Haberim de yok, gündemimde de yok. Ronaldinho'yu kadromda istemem" dedi. Güneş, kendisine başka kulüplerden teklif olduğunu, görüştüğünü ancak anlaşma ya da gitme durumunun olmadığını söyledi.

Güncellenme: 12:49, 02/04/2015
Şenol Güneş: Ronaldinho’yu ismemem

Şenol Güneş, ligde pazar günü saat 13.00’de oynayacakları Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçı öncesi Özlüce Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi.

Güneş Pazar günü 26’ıncı Lig maçına çıkacaklarını belirterek şunları söyledi:

Medicana Sivasspor maçında kaybettiğimiz üç puan hem moral, hem de puan olarak bize değer kaybettirdi. Milli maç arası nedeniyle eksik çalıştık. 10 oyuncumuz Milli Takımlarda, 3 oyuncumuz sakattı. Az sayıda oyuncu ile çalıştık. Medicana Sivasspor maçının 90+larda gördüğümüz kırmızı kartlar nedeniyle Şener ve Şamil bizimle olmayacak. Milli takımdan gelenler bugün ilk kez takımla çalışmaya katılacak. Volkan Şen ve Aziz’i hafif sakatlıkları var. Serdar Aziz ve Emre milli takımlardan sakat döndüler. Bugün antrenmana katılacaklar. Daha önce sakatlığı olanlar Bakambu ve Belluschi idmana katıldı. Hazırlık maçında dün oynattık. Bekir de bileği döndüğü için sakatlığı belki 10-15 gün sürebilir diye bekliyoruz. O da ciddi bir sakatlık gibi duruyor. Ama arkadaşlar iyi çalıştı. Civelli’nin bileğinde sakatlık vardı, kontrol amaçlı oynatmadık ama inşallah oynar.”

“KISA SÜREDE ÜÇ ZOR MAÇ VAR”

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor mücadelesinin çok zor olacağını belirten Şenol Güneş, “Erciyesspor karşılaşması ile başlayacak üç maçımız da önemli. Erciyesspor, Gençlerbirliği kupa ve Fenerbahçe maçlarımız var. Üç de zor zorlu. Bu ilk maçı güzel sonuçla bitirmek istiyoruz. Alacağımız puanlar bir anlamda hem teselli hem de moral olacaktır. Rakibimiz de teknik direktör değişikliği yaptı. Zor bir süreçten geçiyorlar. Onlar da yeni başlangıç yapmak istiyorlar. Bizim rakibimizin gücün en olursa osun çıkabileceğimiz ne iyi kadro ile çakıp en iyi sonucu almak istiyoruz. İnşallah öyle olur. Sezon başından beri gelişim gösteren bir takımız. Şuan geldiğimiz nokta en iyi noktadır. Ama daha eksiklerimiz var. Ürettiklerimizin henüz sonuçsal olarak henüz değerini alamadık. Ama gelişim gösteriyoruz. Oyuncularımızın daha da üzerine koyacağını düşünüyorum. Eğer burada duraklama yapmazsak. Düşeriz. Şuan sezon başında konuştuğumuz yerin altındayız. Dolayısıyla yerimizden memnun değiliz. İlk 3’te olmamız zor görünüyor ama 4 içinde olacak güçteyiz” şeklinde konuştu.

“RONALDİNHO’YU İSTEMEM”

Şenol Güneş, Başkanı Recep Bölükbaşı’nın Ronaldinho ve Batalla’yı transfer etmek istediği yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Benim gündemimde Ronaldinho hiç olmadı. Haberim de yok gündemim de yok. Ronaldinho’yu istemem. Bunlar kısır döngülerdir. Büyük kulübün hedefleri değildir. Bütün başkan ve diğer yöneticiler, ya da gazetelerin söylediği hiçbir oyuncuyla benim bilgim yoktur. O karar herkesin olabilir ama benim tavsiyem bu yapılmasın, alınmasın yani. Bursaspor o tip hamleler ile büyümez Ürettikleri ile büyümeli ama gerekirse yararlı olacak oyuncular alınmalı. Teknik heyetin görüşü sorulmalı kararı yönetim vermeli. İsmi geçen oyuncularla ilgili benim bilgim yok. Hiçbir oyuncunun gitmesini istemiyorum. Gitmek istediğim oyuncular olursa söylerim. Yarın ben gidersem başkası gelir. Ama hiçbir oyuncu gitmemeli. Ama en az 6-7 oyuncu alınmalı. Bursaspor’un geleceği için.”

“6 AY ÖNCE KONUŞTUĞUMUZ OYUNCULARLA ANLAŞMA OLMADI”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor teknik direktörü Şenol Güneş, sezon sonunda kendisinin Bursaspor ile devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine, şunları dile getirdi: “Bir hayal vardır, bir gerçek vardır. Ben şuan Bursaspor’un teknik direktörüyüm. Benim burada çalıştığım süre içinde ne katabileceğim önemlidir. Şuandaki hedefimiz sezon şuana kadar her oyucunun gelişimi, bir kadronun oluşması çok önemli ve bunun da süreklilik oluşturması gerekiyor. İkinci, Bursaspor’un Avrupa’da olabilmesi için bir takım hamleler yapması gerekiyor. Yönetimi, teknik heyeti, oyuncuları, şehir desteği, taraftarı her şey iyi olmalı. Geçen hafta başkan Recep Bölükbaşı benimle konuştu. Ben de 6 ay önce konuştuğunuz oyuncularla konuşun, onlarla anlaşın dedim. Bizim gidip gitmeyeceğimiz önemli olmaz. Ben bunları söylüyorum. İşin içindeyim. Olmasam da söylerim. Ben olmasam da bu takım yürür. Oyuncu ve hoca gidip gelebilir. Başkan iyi niyetle çalışıyor. Saygı duyduğum bir insandır. Çok değer verdiğim bir insandır. Ben şunu yapmam. Bugün Recep Bey, Ahmet Bey, Hasan Bey hepimiz değişebiliriz. Kulübün ekonomik sıkıntıları varsa, transfer yapamayacaksa açıklamakta yarar var. Yani elimizde oyuncular var, anlaşmalar var. 6 ay önce konuştuğumuz oyuncularla ilgili hala anlaşmalar olmadı. Yani olmazsa olmazlar var. Anlaşmazsanız gezer, aklı başka yerlerde olur. Bu konular olursa sevinirim, olmazsa üzülürüm. Benim yapacak başka bir şeyim yok.”

“HÜCUMCULARIN SAVUNMA YAPABİLECEGİNİ GÖRDÜK”

Güneş, Milli Takım’ın Hollanda ve Bursasporlu oyuncuların bu maçtaki performansının sorulması üzerine şunları ifade etti: “Milli takıma giden oyuncuları tebrik ediyorum. Bunların arasına yeni oyuncuların katılmasını da diliyorum. Oraya gitmek oyuncuların başarısı ve aynı zamanda Fatih Terim’in takdiridir. Onları tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Hollanda maçında oyun kamuoyunun beklentisinin üstünde oldu. Teknik heyeti, oyuncuları kutluyorum. O takım bizim takımımız. Oyuncular bizim oyuncularımız. Kendi takımımızda emek verdiğimiz oyuncuların orada oynaması da başarılı olması da bizi gururlandırır. Milli takım oyunu olarak, biz hücum değil savunma anlayışı ile başarılı olduk. Hücumda yeteneği olan özel oyuncularımızın savunma yapabileceğini gösterdiği bir maç oldu. Burak için de Gökhan içinde. Adam kovalayacak, hem savunma hem hücum yapacak. Elbette gol atacağız ama bunu yaparken rakipten top alacaksınız ve top vermeyeceksiniz. Şimdi hücum etmek ve kazanmak zorunda olduğumuz maçlar geldi. Milli takımda oynayan oyuncular Milli takıma oynuyorum diye kendilerini bırakmasınlar. Oyuncularımızın daha çok çalışması lazım. Oyuncularımız bu süreci hızlı değişim olarak yaşıyorlar. Burayı gördükten sonra buradaki beklentileri ve davranışları ne olacak. Bunun ekonomik, psikolojik ve sosyal tarafı var. Siz oyuncunuzu değerli kıldığınız zaman o değeri ona göstereceksiniz. Onlar da o değerlerini size sunacak. Büyümenin sancıları olacaktır, hazır olmalıyız.”

“BAŞKA KULÜPLERLE GÖRÜŞTÜM “

Şenol Güneş bir gazetecinin, “Başta Kore olmak üzere çeşitli yabancı kulüplerden size teklif geldiği yönünde bilgiler var, görüşmeleriniz oldu mu?” şeklindeki sorusu üzerine, “Kulüpte böyle bir sıkıntı var gibi görüntüsü aldım. Başkan belki espri yaptı. 10 yıl 20 yıl dedi. 10 yıl ömrümü garanti edersem ben hizmet ederim ama böyle bir garanti yok. Ben bir yıl anlaştığım zaman da burada her yaptığım gün yarın ne katabilirim buraya ona baktım. Ben ayrılırken iyi birisi densin benim için yeterli. Hatalarım olacaktır. Bunun oranının düşük olmasını istiyorum. Diğer kulüplerle anlaşmam olacaksa söylerim. Zorlukları bilerek geldim. Başka takımlarla ilgili konuşmalar var ama geçerliliği ve anlaşması yok. Bursaspor da kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Geldiğimden beri herkes bana sahip çıktı. Ayrıldığım zaman da böyle bir hava bırakmak isterim. Kaldığım zaman da böyle kalmasını isterim. İş işten geçtikten sonra bir iş yapmanın anlamı yok. Onun için işi zamanında ve yerinde yapmak lazım” diye konuştu.