SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Birçok taraftar, takımında efsane olmuş isimlerin eşyalarını satın almak için binlerce doları gözden çıkarır. Ancak Manchester United’da 1991-96 yılları arasında oynayan ve sağ bek pozisyonunun değişmez ismi olan Paul Parker’ın pasaportunun satışa çıkarılması, bu duruma farklı bir boyut kazandırdı.

Kimliği belli olmayan bir kişi tarafından eBay üzerinden satışa çıkarılan Parker’ın tarihi geçmiş pasaport için tam 5 bin pound istendi. Ancak satıcı, kimsenin bu nesne ile ilgilenmediğini görünce pazarlık kapısını da açık bıraktı. “Teklifinizi sunun, bakalım kabul edecek miyim?” diyerek pazarlık sürecini başlatan kimliği belirsiz kişi, yine de umduğu talebi alamadı.

Mart ayında satışa sunulan Parker’ın eski pasaportu için teklif verme süresi 31 Mart Salı günü sona erdi. Kimsenin teklif sunmadığı pasaport için yeniden ilan verilip verilmeyeceği merakla bekleniyor. Pasaportu, parasız kalan Parker’ın satışa çıkardığı şeklindeki dedikodular da İngilizler tarafından dillendiriliyor.

Parker, 5 yıl oynadığı Manchester United’da 105 maçta forma giyerken, 2 de gole imza attı. İngiltere Milli Takımı’nda 19 kez oynama şansı yakalayan Parker’ın kariyeri, Gary Neville’ın profesyonel olması ile birlikte düşüşe geçti.

Kısa bir süre Chelsea forması da giymiş olan Parker, en son Farnborough Town takımına transfer oldu ancak hiç süre alamadan futbolu bıraktı.

Yayınlanma Tarihi:13:48,