SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Son karar üyelerin!

Son karar üyelerin!

Fenerbahçe Yönetimi, amatör branşlarda izlenecek yolu Genel Kurul'da belirleyecek.

Fenerbahçe Yönetimi, kulübün geleceği ile ilgili tüm somut adımları mayıs ayındaki genel kurulda atacak. Transferlerden, amatör branşların geleceğine kadar hemen hemen tüm konular kongreden çıkacak tabloya göre netlik kazanacak.

Yönetimin tüm dikkati yeni bütçe ve amatör branşların durumunun tartışılacağı görüşmelerde olacak. Genel Kurul'da bütçe ve borçlanma ile ilgili alınacak karara göre yol haritası belirlenecek. Başkan Aziz Yıldırım ve ekibi futbol ve basketbol dışındaki tüm branşlarda küçülmeye gitmeyi planlıyor. Bu branşların zarar etmesi sebebiyle bu yönde bir prensip kararı alındı. Ancak bu düşünce üyelere sorulacak, alınacak görüş sonrası son söz söylenecek.

ASKIYA ALDI

Bu arada Fenerbahçe Yönetimi, transfer çalışmalarını seçim sürecine kadar askıya aldı. Sarı lacivertli takımın idarecileri, transferin ancak Mayıs ayındaki seçimden sonra gündeme geleceğini belirttiler.

Takımın şampiyonluğuna odaklandıklarını ifade eden yöneticiler, gelecek sezonla ilgili planların ise seçim sürecinden sonra hayata geçeceğini kaydederek kamuoyunda çıkan isimlerle bir temaslarının olmadığının altını çizdiler.

Yönetim ayrıca bu sezon başında olduğu gibi ihtiyaca göre transfer yapacak. Gidecek oyuncuların ardından hangi bölgeye takviye gerekliyse ona göre adım atılacak. Kulübe mali yük getirecek transferler olmayacak.

YÜKSEK KUR

Bu kararın alınmasındaki en büyük etken ise yüksek döviz kuru. Son dönemlerdeki artış kulübün mali durumunu oldukça etkiledi. Yönetim ekonomik olarak yaz ayı transfer döneminde daha tedbirli olacak. Kaynağı olmayan hiçbir transfer yapılmayacak.

Skorer