SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Takım’da ‘business class’ krizi!

Sakatlıkları bulunan ve daha önce kamptan ayrılacağı açıklanan 10 futbolcu, Amsterdam-İstanbul uçağında oturma planını yaşlarına göre belirledi. Tecrübeliler ‘business class’, gençler ise ‘ekonomi class’ta uçtu.

Güncellenme: 09:41, 31/03/2015
Milli Takım’da ‘business class’ krizi!

A Milli Takımımız'ın, Hollanda ile 1-1 berabare kaldığı maç sonrasında sakatlıkları bulunan ve daha önce kamptan ayrılacağı açıklanan futbolcular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından İstanbul'a gönderilmişti.

Ay yıldızlı kafilede yer alan 10 futbolcu da, THY'nin Amsterdam-İstanbul tarifeli uçağı ile Türkiye'ye döndü. Uçakta yeterli sayıda ‘business class' sınıfı koltuk bulunmaması üzerine oyuncular kendi aralarında bir kararı alıp, ona göre oturma planını belirledi.

Uçakta 6 futbolcumuz ‘business class' sınıfında uçarken, 4 oyuncumuz ise ekonomi sınıfında yaptığı yolculukla İstanbul'a geldi. Bu durum, ‘çifte standart' iddialarını ortaya çıkardı.

Ancak işin rengi başkaydı. Uçakta ‘business class' sınıfında sadece 6 koltuk bulunması üzerine ‘yaşa göre oturma planı yapma kararı' alındı.

GENÇLER ARKAYA OTURDU

Yani futbolcular kendi aralarında genç olan 4 oyuncunun ekonomi sınıfında seyahat etmesini kararlaştırdı.

Hürriyet