SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gün yüzü görmedi!

Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisinden bu yana bir türlü çözülemeyen Emenike problemi, geçmiş günlerini hatırlattı. Sarı-lacivertlilere geldiği günden bu yana birçok sıkıntı ile karşılaşan Nijeryalı forvetin yüzü bir türlü gülmedi.

Güncellenme: 07:48, 31/03/2015
Gün yüzü görmedi!

Beşiktaş derbisinde yaşadıklarıyla Fenerbahçe'nin gündemine oturan Emmanuel Emenike, geçmiş günlerini hatırlattı. 2011'de ilk transfer olduğu dönemden itibaren sarı-lacivertlilerde bir türlü huzuru bulamayan Nijeryalı yıldız, hep yaşadığı şanssızlıklar ve sorunlarla öne çıktı.

İlk olarak 2011 Temmuz'unda 3 Temmuz süreci nedeniyle 4 gün gözaltında kalmak zorunda kalan 27 yaşındaki forvet, serbest kaldıktan sonra Topuk Yaylası'nda çıktığı ilk idmanda sakatlık geçirmişti.

Çimlerin yeni olması nedeniyle ikili mücadeleye girmeden sakatlanan golcü futbolcu, 3 hafta takımdan ayrı kalmıştı. Ardından ekonomik nedenlerle Spartak Moskova'ya satılan Emenike, 2013-14 sezonunda geri döndüğü takımında yine istediği gibi başlayamamıştı. Takımının Avrupa'dan men edilmesiyle sarsılan Nijeryalı, ilk 8 hafta da gol atamamıştı.

En kısır dönemi

Bu sezonda da benzer şekilde sorunlarla boğuşan Emmanuel Emenike, 8. ve 18. haftalar arasında rakip kaleyi bulamayarak kariyerinin en kısır dönemini geçirdi. 3. haftada Gaziantepspor önünde kaptan Emre ve taraftarla tartışan daha sonra ikinci yarıda Akhisar maçında yine tribünlerle gerilen Emenike, Beşiktaş derbisinde ise kontrolünü tamamen kaybetti.

Skorer