SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray başkan adayı Adnan Öztürk, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe politikasını Telegol’e anlattı.

İşte Adnan Öztürk’ün ses getirecek röportajı;

Duygun Yarsuvat’ın şike süreciyle ilgili açıklamaları tepki gördü, “Fener’i savunmak size mi kaldı?” diye.

– Şimdi orda tabii, olayı yakından izledim. Taraftarlarımız çok tepki gösteriyorlar ama Duygun Yarsuvat abimizin hukukçu kimliğini biraz öne çıkartmamız lazım. Çok da acımasız olmamamız lazım. G.Saray olarak bizim duruşumuz çok belli, hala da belli. Biz adaletten yanayız, haktan hukuktan yanayız. Biz insanların acı çekmesinden de mutlu olacak değiliz, hepimiz insanız.

ALKIŞ KARŞILIKLI OLURSA

Siz yönetici iken söylediğiniz alkış olayı vardı, net ifade ettiniz. “Alkışlamam” dediniz. G.Saray Başkanı Adnan Öztürk olduğunuzda nasıl ilişkiler olacak, G.Saray Başkanı olarak F.Bahçe’yi alkışlar mısınız?

– Bu G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş, Trabzon, diğer kulüpler meselesi değil, bu bir duruş meselesidir. Ben bana saygılı olan herkese karşı saygılıyım. Saygıyla ilgili en küçük problemim yok. Şartlardan birisi karşılıklı olması gerekiyor bunun. Yapıcı olan her türlü konuşmaya açığım.

NE İÇİMDEN NE DIŞIMDAN

Artı dürüstlük ilkem var. Dolayısıyla alkışlamam sözünün altında dürüstlük ilkesi vardı. Ben dürüstçe şunu söyledim, çalışacağım, çabalayacağım şampiyon olamayacağım, onun üzüntüsünü yaşarım. Ama hakaret etmem, küfür etmem, kıskanmam. Bunlar insanın vasıfları. İçimden küfredip dışardan alkışlıyorsam benim için kıymeti yok. Ben diyorum ki, içimden de dışımdan da küfür etmem. Gerektiği yerde tebrik ederim ama dürüst olmak lazım.

ASLINDA BU KADAR BASİT

Siz başkan olursanız F.Bahçe Başkanı göreve devam ediyor olacak, o yüzden nasıl ilişkiler içinde olacağınızı merak ediyor herkes.

– Söylüyorum. Saygılı yaklaşıma saygıyla cevap verilir. Saygısızlığa en ciddi cevap verilir. Saygıya saygı, saygısızlığa cevap. Bu kadar basit.

‘109’A 4’TEN ATARIM!’

“G.Saray’ın malına zarar verenleri tüzüğümüzün 109’a 4 maddesini çalıştırır, acımam atarım.”

Mali Genel Kurul’da başkan adaylığınızı bir kere daha tekrar ettiniz.

– Medyaya söylemiştim adaylığımızı ama Genel Kurul önünde genel kurul üyelerine saygımdan dolayı bunu deklere ettim. Benim için resmi açıklama da budur.

Başka açıklamalarınız da oldu.

– G.Saray üyesi olduğu halde kulübü maddi zarara uğratan bir üyemizi ihraç istemimi tekrar hatırlattım. Bu ne demektir? Ben maddi ve manevi G.Saray’a zarar veren adamları ben bu kulüpte tutmam. Ben seçim kampanya bu sistemin değişmesi yönünde bir sistem getireceğim. Genel Kurul teveccüh ederse seçiliriz, seçilemezsek de görevimizi yapmış olmanın vicdani rahatlığını duyarız.

Çok gündeme geldi. Bratu transferi ile ilgili iddialar var, paranın kaynagı bulunamıyor, bu konuyla ligili ne dersiniz?

– Ben bu konulara girmeyeyim ama mesajımı verdim. Tüzüğümüzün 109’a 4 maddesi vardır. Bu maddeyi hiç acımadan çalıştırırım. 109’a 4 derki, kulübün mal varlığına zarar veren üyeler atılır der. Bu çok net, bunu Genel Kurul’un önünde de söyledim.

1 EYLÜL’E DEK SİSTEM OTURUR

Ekibinizi toparlıyorsunuz, mevcut tablo ortada. Vahim olarak adlandırılıyor. Böyle bir tablo ile neden güç alarak aday oluyorsunuz?

– Mevcut tablo vahim. Rakamlar yalan söylemez. Koskaca G.Saray. Aslında G.Saray’ın gelirlerle ilgili bir problemi yok, gelirlerle ilgili problemi var. Giderlerin de saçma olan kısmıyla problemi var. Benim çok net, 1 Haziran’da mazbatamı alırsam 1 Eylül’de de yeni sistemi oturtturmuş olurum. Ben bunu çok güvenerek söylüyorum çünkü benim mesleğim profesyonel yöneticilik. Benim işim bu, bunu emin bir şekilde söylüyorum.

110 YILLIK SİSTEM TARİH KARIŞMALI

Duygun Yarsuvat “GS A.Ş. olarak yönetilemez” diyor.

– A.Ş. olmak kötü bir şey değil. A.Ş. olacaksınız hesaplarınız şeffaf olacak. Sorun bu değil, sorun kar edeceksiniz. Kar etmediğiniz sürece borç falan ödeyemezsiniz. Kimse kimseyi kandırmasın. Hiçbir G.Saraylı işte çok malımız var, Riva’mız var, Ada’mız var, yok… Projemiz yok. Özkaynaklarımız eksiye döndü. Ben demiyorum denetçi söylüyor. Bir yol haritası yaptık, genel kurul üyelerimizi davet edip anlatacağım. Bence akıllarına yatacak. Eğer yatmadığı sorular varsa cevaplayacağız. Ama G.Saray’ın 110 yıllık sistemi, artık bence bu Mali Genel’la beraber tarihe karışmalı.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:09:49,