SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan kiralık olarak gittiği Malaga’da başarılı bir performans sergileyen Nordin Amrabat geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

As Gazetesi’ne bir röportaj veren Faslı futbolcu, sezon başında başka kulüplerden de teklif almasına rağmen tercihini mavi-beyazlılardan yana kullandığını itiraf etti. 27 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“İngiltere, Yunanistan ve bazı başka ülkelerden de teklifler aldım. Bunlar ekonomik olarak daha iyi teklifler olmasına karşın, tercihimi Malaga’dan yana kullandım. Bu kulübü ve taraftarlarını seviyorum. Galatasaray’dan ayrılırsam sadece Malaga’da oynamak gibi bir düşüncem var. Bu düşüncemi kulüp idarecileri Moayad Shatat ve Vicente Casado ile de paylaştım.”

Malaga’daki durumunu da değerlendiren Amrabat “Geleceğimle ilgili kararı Malaga verecek. Bu konuda ipler onların elinde. Onların tavrına göre benim de durumum belli olacak. Hocamla aram iyi. Biraz daha fazla forma şansı bulursam daha da mutlu olacağım. Umarım bu sene ligi bitirdiğimiz yere göre UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanırız” şeklinde konuştu.