SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Zidane’ın hedefi Fransa

Zidane’ın hedefi Fransa

Zinedine Zidane, en büyük hedefinin Fransa Milli Takımı'nın başına geçmek olduğunu açıkladı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Fransa’nın efsane futbolcularından Zinedine Zidane, yeni başlayan teknik direktörlük kariyerinde hedefini şimdiden belirledi.

Geçtiğimiz yıl Real Madrid’de Carlo Ancelotti’nin yardımcısı olarak görev yapan Zidane, bu sezon başında İspanyol devinin altyapı takımı Castilla’nın başına geçti. Burada teknik direktörlük deneyimi kazanan efsane ismin, Ancelotti’den sonra Real Madrid’in başına geçmesi bekleniyor.

Ancak Zidane’ın hedefi, Real Madrid’den çok Fransa Milli Takımı’nı çalıştırmak. Bunun için acelesi olmadığını belirten Zizou “İlerleyen yıllarda ülkemin başına teknik direktör olarak geçmek en büyük hayalim… Bu amaca ulaşmak için hırslı bir şekilde çalışıyorum. Kendimi geliştirmem gerektiğinin farkındayım… Biraz daha zamana ihtiyacım var. Ama bir gün mutlaka Fransa’nın başına geçeceğim” dedi.

Fransa Milli Takımı’nın başında bulunan Didier Deschamps hakkında da konuşan Zidane “O kendisini ispatlamış gerçekten çok başarılı bir teknik adam… Takıma yeni bir çehre kazandırmak için çalışıyor. Deschamps’ın Fransa Milli Takımı’na büyük başarılar kazandırabileceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.