SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sezon başında rekor transfer ücreti ile Liverpool’dan Barcelona’ya transfer olan Luis Suarez, eski takımının taraftarını yere göğe sığdıramadı.

Liverpool FC Vakfı’nın yoksul çocuklar yararına düzenlediği karşılaşmada yeniden Anfield Road çimlerine çıkan Suarez “Futbolda geleceğin neler göstereceği belli olmaz.. Eğer bir gün yeniden İngiltere’ye dönersem, kesinlikle Liverpool’dan başka takımda forma giymem…” dedi.

Eski takımının taraftarları ile ilgili değerlendirmede de bulunan Suarez, “Liverpool taraftarını çok özledim. Anfiedl Road’da her zaman inanılmaz bir atmosfer var. Bu takımda oynayan herkes, taraftarın takım için ne kadar önemli olduğunu bilir. Onların desteği bizi her zaman bir adım öteye taşımıştır. Her zaman kalbimde olacaklar” şeklinde konuştu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuna girmeye hazırlanan Suarez, tribünlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Uruguaylı yıldızın saha kenarına gelmesi ile Anfield Road adeta inledi. Golcü futbolcunun kendisine gösterilen ilgiye karşılık vermesi nedeniyle Suarez’in oyuna girişi iki kez ertelenmek zorunda kaldı.