SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alanya’da 20-29 Mart tarihlerinde gerçekleşen Kadınlar Hentbol 1. Ligi’ne yükselme final maçlarında ilk ikiye girerek hedefine ulaşan Artsam Koleji Spor Kulübü 1. Lig’e katılma hakkını elde etti.

Ligde grubunu 4. Olarak bitirerek yarı finallere yükselen Artsam KSK son maçında Muğla Yalıkavak SK’yı 34-30 yenerek 1. Lig biletini aldı. Takımın 1. Lig’e yükselmesini değerlendiren Başkan Gani Eser, “Değerli antrenörümüz Bülent Alaz, Selim Çimen, Sağlık Sorumlumuz Erol Demir ve 12 yürekli kız kenetlendi ve bana yaşamım boyunca unutmayacağım bir hediye verdiler. Hepsine yürekten teşekkür ederim” dedi.

1. Lig’e yükselme macerası hakkında da konuşan Eser şunları söyledi:

“Üç ay önce revize ettiğimiz ekibimizde oniki oyuncunun adapte olması ve takım ruhunu kazanarak art arda 9 galibiyet alabilmesi bir mucizeydi. Grubumuzdan 4.olarak çıkıp finallere kalmamız, finallerden de 1. lige çıkabilmemiz kimsenin beklediği bir başarı değildi.

Üç ay önce bir hayalimiz vardı. Çok çalıştık, inandık, olumsuz söylemlere kulaklarımızı tıkadık; stres yönetimini iyi yaptık ve mutlu sona ulaştık.

Bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ederiz.1 lige çıktığımız için çok mutluyuz.”

Yayınlanma Tarihi:13:13,