SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Atletico Madrid’den 2007 yılında Liverpool’a transfer olan ve burada sergilediği performans ile taraftarın gönlünde taht kuran Fernando Torres, 4 yıl aradan sonra tekrar döndüğü Anfield Road’da duygu dolu anlar yaşadı.

Liverpool’dan 2011 yılında ayrıldıktan sonra kariyerinde bir türlü dikiş tutturamayan Torres, ara transfer döneminde eski takımı Atletico Madrid’e kiralık olarak geri dönmüştü. Liverpool FC Vakfı’nın yoksul çocuklar yararına düzenlediği maçta yeniden Anfield Road’da sahaya çıkan İspanyol golcü, daha önce yaptığı açıklamalarda çok heyecanlı olduğunu söylemişti.

Karşılaşma başladığında ise Torres’in heyecanını bir kat daha arttıran bir gelişme yaşandı. Anfield Road’un en ünlü tribünü KOP, ikinci yarıda oyuna giren eski golcüleri Torres’e besteledikleri tezahüratı hep bir ağızdan söylemeye başladı. Oldukça duygulanan 31 yaşındaki oyuncu, ne yapacağını bilemedi.

Maçın ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Torres “Benim için oldukça duygusal bir andı… Nasıl tepki vereceğimi bilemedim… Maç öncesinde bundan haberim olmadı. Adıma tezahürat yapılmasını beklemiyordum” dedi.

Liverpool’da yaşadığı günleri unutamadığını da sözlerine ekleyen Torres “Önemli maçlarda KOP tribünlerinin benim için söylediği tezahüratlar hala aklımda… Bunu bir kez daha duymak, ömrüm boyunca unutamayacağım bir anı oldu” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:31,