SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de herkes 4. yıldıza motive oldu. Sezon biter bitmez ise takım dağılacak.

Ligin sona ermesine 9 hafta bulunurken bu son 2 ayda takımdaki herkes 20. şampiyonluğa ulaşıp 4. yıldızı takmanın hedefinde. Çalışmalar bunun için yapılıyor. Herkes üzerine düşenden biraz daha fazlasını yapıp, sorumluluk alıp, deyim yerindeyse “Dişini sıkacak”.

Futbolcusundan teknik heyetine, Yönetimi’nden taraftarına kadar herkes gayret gösterip sezonu şampiyonluk ile tamamlamak için çalışacak. Ancak sonrası tufan !..

Lig biter bitmez takım da dağılacak.

Özellikle yaşı ilerleyen futbolcular ile yolların ayrılacağı kesinleşti gibi. Sözleşmesi biten oyunculardan Kuyt’ı Hollanda’dan Feyenoord ve İngiltere’den Southampton istiyor. Tecrübeli futbolcu artık yaşlandığı için sözleşme yenilenmeyecek.

Futbolundan çok olaylarıyla gündeme getirilen Emre Belözoğlu için de ısrarcı olunmayacak.

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrasında eleştiri oklarının hedefi haline gelen, Almanya’daki milli takım kampında Beşiktaşlı taraftarların pankartlarla hedef aldığı tecrübeli oyuncu, Hollanda’da gurbetçi vatandaşlarımızın tepkisini toplamıştı. Islıklandığı için ısınmaya çıkmayan Emre’nin ismi okunurken, tribünlerde tepki sesleri yükseldi. Emre’nin, bu gelişme sonrasında milli takımı bırakmaya karar verdiği öğrenildi.

35 yaşındaki futbolcu, daha önce de iki kez A Milli Takımı bırakmayı düşünmüş ancak bu planını hayata geçirmemişti. Ancak bu kez ciddi olan Emre’nin sadece Fenerbahçe’ye konsantre olmak istediği kaydedildi.

20. şampiyonluk için 20 numaralı formayı tercih etmişti

Sezon tamamlanınca yönetim Emre ile ya sözleşme yenilemeyecek ye da 1 yıllık mukavele yapılacak. Chelsea’deki Terry örneğinde olduğu gibi tecrübeli isim ile 1 yıl daha devam edilecek. Emre’nin ise planlarını ABD’ye gitmekten yana yaptığı öğrenildi. Dünyaca ünlü futbolcular gibi O’nun da ilerleyen yaşı nedeniyle 1 yıl ABD Ligi’nde forma giyebileceği konuşuluyor.

Kale güvenli ellerde

Sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek oyunculardan Mert Günok takımda tutulmaya çalışılacak. Milli takımın da kalesini koruyan isimlerden olan 25 yaşındaki başarılı kalece Mert ile sezon bitince masaya oturulacak. Egemen Korkmaz da yönetim ve teknik heyetin kalmasını istediği oyuncuların başında geliyor.

Meireles ve Sow ise gözden düştü. 1’er yıl dana sözleşmeleri bulunan ancak eskisi kadar verimli olmayan bu oyunculara teklif gelmesi durumunda değerlendirilecek.

Emenike için ise şartlar zorlanmayacak. Her an protesto ile tekrar tekrar karşılaşma durumu olan Emenike’yi isteyen takımlar ile masaya oturulacak ve şartlar uygun olursa Nijeryalı oyuncu elden çıkarılacak. Ya da Emenike’ye uygun sistem ve takım arkadaşları oluşturulabilirse önümüzdeki sezon da elde tutulacak. Emenike’nin Menajerinin Londra takımlarıyla temasta olduğu da dilden dile yayılıyor.

Yaşı ilerleyen isimlerden Webo ise Emenike ve Sow’un durumuna göre takımda kalacak. Emenike ve Sow ayrılırsa Webo ile 1 yıllık daha sözleşme yapılacak.

Yönetim 15 Haziran’dan itibaren harekete geçecek

TFF’nin aldığı sınırsız yabancı kurularını da göz önünde bulunduran Sarı-Lacivertli yönetim önümüzdeki sezon için kadroyu gençleştirecek. Hızlı, dinamik ve oyunu iki yönlü oynayabilen futbolcular için araştırmalar şimdiden yapılıyor. Transfer taarruzu ise 15 Haziran’dan itibaren başlatılacak

Yayınlanma Tarihi:13:03,