SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cech’in menajerinden Beşiktaş sözleri!

Cech’in menajerinden Beşiktaş sözleri!

Beşiktaş'ın transfer listesinde olduğu iddia edilen Chelsea'nin kalecisi Petr Cech'in menajeri açıklamalarda bulundu.

Yeni sezona, taraftarını heyecanlandıracak bir kadroyla girmenin planlarını yapan ve şimdiden temaslara başlayan Siyah-Beyazlılar, bu doğrultuda Chelsea’nin Çek kalecisi Petr Cech’in peşine düşmüştü.

Ara transfer döneminden beri takip ettiği deneyimli file bekçisinin, “Thibaut Courtois’nın arkasında 1 sezon daha geçirmek istemiyorum. Sezon sonunda takımımdan ayrılacağım. Teklifleri şimdiden değerlendirmeye başlayacağım” açıklamasının ardından temaslara başlayan Beşiktaş’ın ilgisine, Chelsea’nin ardından oyuncunun menacerinden de ilk yorum geldi.

İngiliz basınına yansıyan, ‘Chelsea, takımla 1 yıl sözleşmesi bulunan Cech’i, son dönemde yakın ilişkilerde bulunduğu Beşiktaş’a uygun bir bedele göndermeye sıcak bakıyor’ haberlerinin ardından Fanatik’e konuşan Cech’in menaceri Viktor Kolar, Siyah-Beyazlılar’ın ilgisini doğruladı.

‘Birçok kulüp peşinde'

Kolar, “Petr Cech’in Chelsea’deki geleceğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamaların ardından birçok kulüp kendisiyle ilgilenmeye başladı. Petr, kariyeri başarılarla dolu bir isim. Bundan dolayı ona olan ilgi çok fazla. Beşiktaş’ın da gündeminde olduğu duyumunu aldım” ifadelerini kullandı.

Başarılı kalecinin geleceğinin şu an için netleşmediğini belirten Viktor Kolar, “Henüz resmi olarak gerçekleşen bir temas yok. Şimdiden kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Daha sezon sonuna kadar uzun bir süreç var” diye konuştu.