SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic, Türkiye Basketbol Ligi’nde Banvit’i 89-83 yendikleri maçta kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ivkovic, Banvit karşısında ilk yarı iyi oynadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Bugün Anadolu Efes olarak maçı kazanmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Bence bugün iki farklı Anadolu Efes vardı. İlk yarı ve ikinci yarı sahada olan takımlar birbirinden çok farklıydı. İlk yarıda gayet iyi bir performans sergilediğimizi düşünüyorum. 47 sayı bulduk ve gayet iyi bir oyun ortaya koyduk.”

Ivkovic, özellikle üçüncü periyoda çok fazla top kaybıyla başladıklarını kaydederek, “Geçen hafta Atina’da olduğu gibi, ikinci yarıya bence kötü başladık. Oyunu kontrol altında tutmak için iki oyun kuruculu sisteme döndüm. Oyunun ilerleyen bölümlerinde devamlılık konusunda bazı sıkıntılarımız var. Yaptığımız hatalardan ders çıkartarak, önümüzdeki zorlu maçlarda bunları tekrarlamamalıyız” şeklinde konuştu.