SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezonda Vodafone Arena'ya Avrupa'da ses getirecek bir kadroyla çıkmayı planlayan Beşiktaş'ın Chelsea'nin deneyimli file bekçisi Petr Cech'le ilgilenmesi, İngiliz basınında geniş yer buldu.

Fanatik’te yer alan haber göre, Thibaut Courtois'nın gelişinin ardından mutsuz bir dönem geçiren ve yaptığı açıklamayla sezon sonunda Chelsea'den ayrılacağını söyleyen başarılı kaleci için birçok takım istekli olmasına rağmen Siyah-Beyazlılar'ın bu konuda bir adım önde olduğu açıklandı.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Telegraph ve Daily Star'ın ortak haberine göre, Demba Ba transferiyle iki kulüp arasında başlayan ikili ilişkilerin, Petr Cech konusunda da belirleyici olacağı yazıldı. Chelsea'nin, bu transferi düşük bir bonservis bedeline bitirmeye sıcak baktığı ifade edildi.

Fikret Orman bitirecek

Ara transfer döneminde adı sık sık Siyah-Beyazlılar'la anılan kalecinin, sezon sonunda Beşiktaş'a transferinin yüksek ihtimal olduğunu savunan basın kuruluşları, oyuncunun takımıyla 1 yıllık daha sözleşmesinin olması sebebiyle geleceğinin Chelsea'nin elinde olduğunu vurguladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın ocak ayındaki İngiltere ziyareti sırasında sarfettiği “Chelsea'yle ortak çalışmalarımız var. Bu konu oyuncu transferini de kapsıyor. Görüşmelerimiz sezon sonuyla ilgili” sözleriyle müjdelediği transferin, Petr Cech olduğu bildirildi.

Kara Kartal'ın kaptanı Tolga Zengin'in sakatlığı yüzünden sahalardan uzun süre uzak kalacak olması sebebiyle Beşiktaş'ın, şimdiden temaslara başladığı duyuruldu.