SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor, sahasında Manisaspor’la yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör Hüseyin Özcan yönetiminde Durugöl Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman, ısınma hareketleriyle başladı. Yarı sahada yapılan pas çalışmasıyla devam eden idman, şut çalışmasıyla sona erdi. Antrenmana, 19 Yaş Altı Milli Takımı’nda yer alan Furkan Mızrak dışında tüm oyuncular katıldı.

Kulüp genel menajeri Selim Şener, idmanın ardından yaptığı açıklamada, kulübün maddi sıkıntılarına değinerek, “Orduspor zorun zorunu yaşıyor. Artık futbolcularımızın temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyoruz” dedi.

Buna karşın henüz her şeyin bitmediğini dile getiren Şener, sezon sonuna kadar mücadeleyi bırakmayacaklarını belirtti.

Orduspor’un modern çağdan klasiğe döndüğünü vurgulayan Şener, “Son günlerde yaşadığımız olumsuz olaylar bizleri üzmüş olsa da yolumuza devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Orduspor’un 1 Mayıs’ta yapılacak olağan kongresine de değinen Şener, kongre sürecine kadar bir takım önlemler alarak, bazı sorunların üstesinden gelmeye çalışacaklarını kaydetti.

Kulübe gelen hacizler

Şener, yaşanan olumsuz gelişmelerde en çok haciz olaylarının yaşanmasına üzüldüklerini söyledi. Bu durumun birçok takımın başına gelebileceğini ancak Orduspor’a hacze gelenlerin kendi bünyelerinden olmasının daha acı verici olduğunu belirten Şener, “Kulübün çok zor günler geçirdiğini bilmelerine rağmen hacze gelenler bizleri üzüyor. Tabii ki mahkemenin verdiği kararlara saygılıyız ama keşke böyle şeyler olmasaydı. Artık kulübümüzde haciz işlemlerinin olmasını istemiyoruz” dedi.