SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Emmanuel Emenike’ye desteğini sürdürürken, Beşiktaş derbisinde neden oyundan almadığını ilginç bir sebeple anlattı. Dünkü antrenmanda basınla sohbet eden sarı-lacivertli teknik adam, ” O anda oyundan alsaydım, formayı da yere atabilirdi. Peki bunun üzerine tribünler aşağıya inseydi ne olurdu? İnebilir miydi, inebilirdi. İşte o zaman her şey biterdi” dedi.

15 dakika oyna dedik

Doğru karar verildiğine inandığını söyleyen Kartal şöyle devam etti:

Ama ne oldu, orada bir konuştuk. Kendisine ’15 dakika daha oyna’ dedik. Orada bir soğukkanlı durduk, o da 15 devreye kadar ‘tamam hocam oynarım’ dedi. Oynamasıyla hem zaman kazandık hem de ‘inşallah bir gol atar da hem de tribünler hem de takım olarak birleşiriz’ diye düşündük.

Sözleşmeli oyuncumuz

Oyuncusuna bir daha forma verip vermeyeceği konusuna değinen Fenerbahçe Teknik Direktörü, “Emenike izin bitince zamanında geldi sağ olsun. Biraz üzgündü ama şimdi toparladı. Şu anda iyi çalışıyor. Konuştuk kendisiyle. Gol atamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Tekrar oynatma konusunda bakalım bir şeyler düşüneceğiz. Sonuçta bizim sözleşmeli oyuncumuz. Dirk Kuyt sakat, Raul Meireles sakat, her oyuncumuzu en iyi şekilde kullanmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:10:06,