SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GALATASARAY’ın mali işlerden sorumlu yöneticisi Mete İkiz, sarı kırmızılı kulübün borç alacak farkının 523 milyon TL olduğunu açıkladı.

Galatasaray’ın mali kongresinde başkan Duygun Yarsuvat’ın konuşmasının ardından mali işlerden sorumlu yönetici Mete İkiz, 2014 mali bütçe gelir gider kitapçığında hazırlanan bilgilerin sunumunu yaptı. İkiz’in sunumunda 2014 yılı itibarıyla borç alacak farkının 523 milyon TL olduğu belirtildi. Borç alacak farkının çoğalmasına neden olarak da 2014 yılı gelirlerinin beklenen ve hesaplanan rakamlara ulaşılamaması nedeniyle gerçekleştiğine dikkat çekildi. Mete İkiz, sunum konuşmasında şu ilginç notlara değindi:

“İkinci sermaye artışının yapılamaması nedeniyle 155 milyonluk kayıp banka kredileri alınarak karşılandı. Stat gelirlerimiz düştü. Birincisi maalesef metro ve ikinci olarak Passolig uygulaması diğer kulüpler gibi bizi de etkiledi. Mağazacılık gelirleri şampiyonluk kaybı nedeniyle düştü. Bu sene dördüncü yıldızı kazanmamız halinde gelirlerin artması yüksek olasılıktır.”

Yayınlanma Tarihi:12:26,