SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus’lu orta alan oyuncusu Claudio Marchisio, Bulgaristan ile oynanacak Euro 2016 eleme maçı öncesi cuma günü çıktığı idmanda dizinden sakatlandı ve sezonu kapattı.

Bunun üzerine bazı Juventus taraftarları, sosyal medya üzerinden, ulusal takım teknik direktörü Antonio Conte’yi ölümle tehdit etti.

İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio, “Conte ile bu sabah görüştüm. Sarsılmış durumda. İnternette aldığı ölüm tehditleri yüzünden büyük bir stres altında. Federasyon olarak onun yanındayız” diye konuştu.

Juventus’un sahibi olan holgingin başkanı John Elkann, eski teknik direktörleri Conte’nin ulusal takım kamplarında oyunculara fazla yüklendiğini iddia etmişt ve “Belki de en fazla sayıda sakatlığı neden olan teknik direktör olarak anılmak istiyordur” söylemişti.

Conte ise buna cevap olarak, “Elkann bana bunları ne sebepten ben Juventus’tayken söylememiş, merak ediyorum. Biz aşırı antrenman yapmıyoruz. Sıkı antrenman yapıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Conte ayrıca Marchisio’nun sakatlığını absürt olarak niteledi ve oyuncusunun antrenmandan evvel topsuz ısınırken sakatlandığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:17:14,