SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Türklerle kavga edeceğiz!’

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, ay yıldızlı ekibimizle oynayacakları maç için 'kavga' ifadesini kullanıp şöyle dedi: "Bu maç için kavga kelimesini kullandım çünkü büyük bir mücadele vereceğiz."

Güncellenme: 17:38, 27/03/2015
‘Türklerle kavga edeceğiz!’

2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde yarın ay yıldızlı ekibimizle karşılaşacak olan Hollanda Milli Takımı’nın teknik direktörü Guus Hiddink, maç için düzenlediği basın toplantısında ilginç ifadeler kullandı.

Türk Milli Takımı’nı daha önce çalıştırmış olmanın kendileri için büyük avantaj olduğunu vurgulayan Hiddink, “Şu anda Türkiye’de oynayanların yarısı benimle çalıştı, onları tanıyorum. Türk Milli Takımı’nda kaos hakim olduğunu düşünmüyorum. Oradaki yıllarım keyifli geçti. Türkiye’deki deneyimlerim ve onları tanıyor olmam, sistem ve seçimlerim açısında bize avantaj sağlamıştır. Robben ve Van Persie’nin yerlerine kimleri oynatacağıma karar verdim. Evet, bu maç için kavga kelimesi yeterlidir. Bu maçı almak için elimizden geleni yapacağız. Kazım şu anda Hollanda’da ve Türk Milli Takımı’nda da önceden çok kez oynadı. Bu da maça ayrı bir hava kattı” dedi.

“BU MAÇ İÇİN ‘KAVGA’ KELİMESİNİ KULLANDIM”

Karşılaşmanın oldukça zor geçeceğini belirten deneyimli çalıştırıcı, “Bu maç için kavga kelimesini kullandığım doğrudur. Büyük bir mücadele vereceğiz ve dominant futbolu sergilemek için elimizden geleni yapacağız. İki kilit oyuncumuz yok. Diğer oyuncular tekniksel anlamda biraz fark gösteriyorlar. Sistemimizdeki bütün opsiyonları değerlendirip, oradan yola çıkacağız” açıklamasını yaptı.

“VAN GAAL DEMELERİ HOŞUMA GİTTİ”

“Gün içinde size Van Gaal diye hitap edildi, bunu nasıl karşıladınız?” sorusuna da cevap veren Hiddink, “Gayet gülümsedim, hoşuma gitti. Bu karmaşanın olması ve beni onun yerinde görmeleri beni rahatsız etmedi” şeklinde konuştu.

“DEFANSI ARTIRACAĞIZ DİYE BİR ŞEY YOK”

Türkiye maçında, oyun sisteminin yanı sıra konsantrasyonun da önemli olduğunu belirten Hiddink, “Birinci dakikadan itibaren konsantrasyonumuzu korumamız lazım. Kurguda bir değişiklik planı yok, yüksek konsantrasyonla devam etmemiz lazım. Köşe vuruşu gibi durumlarda, konsantrasyonu kaybetmeden devam etmeliyiz. Defans yapan oyuncuları artıracağız diye bir şey yok, burada belirleyici etken yüksek konsantrasyondur” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İÇİN YİNE “YETERLİ DEĞİL” DEDİ!

Türkiye’yi çalıştırdığı dönemde söylediği “Türkiye büyük ülkelerle yarışmak için yeterli seviyede değil” sözü hatırlatılan Hiddink, “Önceden söylediğim ‘Türkiye büyük ülkelerle yarışmak için yeterli değil’ sözünü söylesem yine tepki göreceğim. O zaman rakipler Almanya, Hırvatistan’dı. Herkes yerini bilmeli diye düşünüyorum. O zaman söylediğim söz bir tespitti. Tepkiler oldu ama ben gördüğümü söyledim” yorumunu yaptı.