SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Emenike’yi o anda oyundan alsam…”

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında Emenike olayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:07, 27/03/2015
“Emenike’yi o anda oyundan alsam…”

İrfan Yirmibeş / AMK SPOR

Emenike’nin başta üzgün olduğunu ancak şimdi toparladığını söyleyen Kartal, “O anda oyundan alsaydım, formayı da yere atabilirdi. O tribünler inseydi aşağıya ne olurdu. İnebilir miydi inebilirdi. Her şey biterdi” dedi.

İşte İsmail Kartal’ın Emenike olayı hakkındaki yorumları…

“GOL ATAMAMASININ ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYOR”

“Emenike zamanında geldi sağ olsun. Biraz üzgündü, ama şimdi toparladı. Şu anda iyi çalışıyor. Konuştuk kendisiyle Emenike üzgün tabi. Gol atamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Gol atsam da iyi oynasam da taraftarlarıma kendimi kabul ettirsem, onlar beni kabul etse. Bunları kim istemez tabi. Sonuçta bizim oyuncumuz. Hayat devam ediyor tabi.”

Deplasmanlarda forma verip Kadıköy'deki maçlarda forma vermeyeceği yönündeki haberlerle ilgile olarak: “Bakalım bir şeyler düşüneceğiz. Sonuçta bizim mukaveleli oyuncumuz. Baktığımız zaman Kuyt sakat, Meireles sakat. Her oyuncumuzu en iyi şekilde kullanmak zorundayız, kullanacağız kullanabileceğimiz kadar. İnşallah iyi olur.”

BİZİM ANTRENÖRLERİN GÖREVİ OYUNCULARI KORUMAK

Bizim antrenörlerin görevi öncelikle Türk futboluna hizmet etmek. Sonra oyuncularımızı korumak. Onları morallendirmek, onları inandırmak onları çalıştırmak ve başarıya giden yolda hep birlikte adım atmak. Bizim antrenörlerin görevi bu. Şimdi ben bu güne kadar bütün oyunculara sahip çıktım. Çıkmaya da devam edeceğim. Onlar bizim her şeyimiz. Onlarsız bu iş olmaz. Önce onların morallendireceğiz, onları inandıracağız, onların özgüvenini sağlayacağız ki onlar kazandıkça, oynadıkça, başarılı oldukça kendilerine olan özgüvenleriyle beraber taraftarın da vereceği destekle enerjiyle daha büyük başarılara giden yolda daha emin adımlarla gidebiliriz. Ben de arkamı dönersem o gol kaçırdı diye ne olur. Bizim dönemizde de zaman zaman oyunculara böyle tepkiler oluyordu. Bu kadar değildi.

“O ANDA OYUNDAN ALSAM FORMAYI YERE ATABİLİRDİ”

Emenike orada formasını çıkardı. Hep konuşuyoruz bunları. Emenike gerçekten kalbi temiz duygusal bir çocuk. Onun yaşadığını ne ben ne sen yaşadık. Anlattım bunları konuştuk sizinle. Aramızda böyle bir bağ olmasaydı oyundan çıkarken bütün tribünler tepki koydu. O anda oyundan alsaydım, formayı da yere atabilirdi. O tribünler inseydi aşağıya ne olurdu. İnebilir miydi inebilirdi. Her şey biterdi. Ama ne oldu. Orada bir konuştuk. 15 dakika daha oyna dedik. Hem takımın zaman kazanması ikinci bir sakatlığı ortadan kaldırmak için sakatlanan Raul'un yerine bunlar kolay şeyler değil. Saniyelik anlık şeyler bunlar kolay anlık karar verilecek şeyler değil. Orada biz soğukkanlı durduk, o da 15 dakika devreye kadar tamam hocam oynarım sorun değil dedi. Oynaması da hem zaman kazandık orada inşallah bir gol atar da hem tribünler hem de takım olarak birleşiriz beraber oluruz bir coşku ortaya çıkar hep beraber bütün tribünlerin takımın coşkusunu daha farklı daha iyi bir futbolla Beşiktaş'ı yeneriz diye bir taraftaki hesabım buydu aklımdan geçen.

Mehmet Topal'a verdiği pas mesela olmadı baktık ikinci yarıda daha zinde daha moralli Webo'yu oyuna soktuk. Hem biz hem takım yıpranmadı bir karar verdik.

Kalan 9 maç hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.