SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike: “Konsantre olamıyorum çünkü…”

Fenerbahçe yönetimi, teknik heyet ve futbolcu arkadaşlarıyla hiçbir sorunu bulunmadığına dikkat çeken Emmanuel Emenike, "Ne yazık ki bir grup beni hiç sevmedi. Bu yüzden özgüvenimi kaybettim" dediği öğrenildi.

Güncellenme: 10:08, 27/03/2015
Emenike: “Konsantre olamıyorum çünkü…”

amkspor ÖZEL / İrfan Yirmibeş

Fenerbahçe’de Emenike krizi şimdilik çözüldü. Beşiktaş derbisinin ardından iki günlüğüne ülkesine giden Nijeryalı oyuncu, önceki ggün İİstanbul’a dönerek takımla birlikte çalışmalara başladı.

Teknik direktör İsmail Kartal ile yaptığı konuşma sonrasında morali yerine gelen Emenike’nin sezon sonunda kesin olarak ayrılmak istediği öğrenildi.

Yıldız futbolcu menajeriyle yaptığı görüşmede “Artık ne yaparsam değişmeyecek. her kaçırdığım gol sonrasında aynı senaryayu izleyeceğiz. O yüzden burada kalmanın anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Kendisine takım arayan Emenike, yönetim, teknik heyet ve taraftarla hiçbir problemi olmadığına dikkat çekerek “Bir grup beni hiç sevmedi. Bu yüzden konsantre olamıyorum. Özellikle Kadıköy’de ayağıma her top geldiğinde aynı korkuyu yaşıyorum. Hocam başından beni beni destekliyor. Arkadaşlarım sürekli yanımda. Ama bazen bir şeyi çok istediğinde olmuyor. Kalan 9 haftada görev verilmesi durumunda çıkıp elimden geleni yapacağım. Transfer döneminde yönetimden anlayış bekliyorum. Başımın çaresine bakacağım” diye konuştu.