SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beşiktaş’ın 4 aşamalı planı tutmadı”

Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu, son dönemlerdeki derbilerde iki takımın da temel planlarını kendilerini eksik bırakmak üzerine yaptıklarını iddia etti.

Güncellenme: 07:46, 27/03/2015
“Beşiktaş’ın 4 aşamalı planı tutmadı”

Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, Milliyet'e önemli açıklamalar yaptı.

Şampiyonluk yolundaki rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş'ın kendilerini kolay kolay yenemeyeceğini ileri süren sarı-lacivertli yönetici, derbi maçlarda temel planın Fenerbahçe'yi eksik bırakmak olduğunu ve bunun için de çeşitli oyunların sergilendindiği belirtti.

Ekşioğlu, “Hem Galatasaray hem de Beşiktaş bizi 11'e 11 yenemeyeceğini biliyor. Bizi devirmenin tek yolu kırmızı kart göstertip eksik bırakmak. Bunun için çalışıyorlar. Geçen sezon Galatasaray maçında Melo, Emre'nin üzerine oynadı ve onu attırdı. Ama bu durum özellikle Beşiktaş maçlarında daha da doruğa çıkıyor. Bilic'in tek hedefi oyuncularımıza kırmızı kart göstertmek. İlk maçta önce Alper, sonra Emre'yi tahrik etmeye, sinirlendirmeye çalıştı. İkinci maçta ise bu sefer dört oyuncumuza sarıyor. Caner'i gözüne kestiriyor. Alves ile diyaloga giriyor. Oyundan çıkan Emenike'nin önünden bilerek geçiyor. Emenike'nin onu itmesini amaçlıyor. Son olarakta Emre'ye söyledikleri ortada. Dört aşamalı bir plandı bu. Oyuncularımız dikkatli davrandılar ve dört plan da tutmadı” dedi.

KANIT ORMAN

İlhan Ekşioğlu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamasıyla bu planı bir anlamda doğruladığını da ifade ederek, “Zaten Orman ‘Bilic küfür ediyorsa Bilic'i de atsınlar' diyor. Bilic'in mi atılması önemli yoksa Emre'nin mi?” diye konuştu. Bu arada Fenerbahçe Yönetimi'nin, Beşiktaş'ın açıklamalarına çok daha ağır bir yanıt vermeye hazırlandığı ancak son anda bundan vazgeçildiği öğrenildi. Ortamın daha da gerilmemesi için açıklamanın içeriği ve ifadeler yumuşatıldı.