SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Futbol Takımı, kritik Hollanda sınavı öncesinde gerçekleştirdiği Almanya kampının sonuna gelirken, kamp sürecinde oyuncuların moralli ve istekli görüntüleri teknik heyeti mutlu etti.

4 günlük kamp döneminde taktik antrenmanlarda Hollanda maçının provasını yapan millilerde, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görüntülü analizlerle Hollanda’yı a millilere adeta ezberletti.

Rakibin eksik ve etkili olabileceğı yönlerini oyuncularıyla paylaşan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim sahaya süreceği kadroyu kafasında kurmaya başlarken, tecrübeli teknik adamın parolası bu maçta tecrübe olacak.

Hollanda karşısında kalede Volkan Babacan’ın oynamasına kesin gözüyle bakılırken savunma kurgusunun nasıl olacağı ise merak konusu. Savunmanın iki bekinde Gökhan Gönül ve Caner’in oynaması, savunmanın ortasında ise Terim’in tecrübesi ile Hakan Balta ve Ersan’a forma şansı vermesi bekleniyor. Bu sezon Bursaspor formasıyla başarılı bir performans ortaya koyan Serdar Aziz ise Fatih Terim’in bu pozisyonda kullanabileceği bir diğer isim olarak dikkat çekiyor.

Stoper oynama özelliği de olan Mehmet Topal’ı ilk olarak ön liberoda oynatmayı planlayan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Mehmet Topal’ın yanında Emre’ye şans vermesi bekleniyordu. Ancak son dönemde yaşayan gelişmelerin ardından tecrübelı oyuncunun moral durumunun nasıl olduğu ise merak konusu… Emre’nin oynamaması halinde ise orta sahada Mehmet Topal’ın partneri Selçuk İnan olacak.

Bayern Leverkusen formasıyla başarılı bır sezon geçiren Hakan Çalhanoğlu’nun kamp performansını da göz önünde bulundurarak, Arda’nın yokluğunda hücum organizasyonlarını yöneten oyuncu olması bekleniyor. Terim’in kanatlarda Gökhan Töre ile birlikte 4 yıl aranın ardından milli formayla buluşan ve bu sezon Hollanda Ligi’nde etkili bir performans ortaya koyan Kazım’ı kullanması bekleniyor.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in Hollanda karşısında sahaya tek forvetle çıkması bekleniyor. Kampın ilk günlerinde sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan ama son antrenmanda takımda yer alan Burak Yılmaz’ın bu kritik sınavda Hollanda karşısında en önemli gol silahı olması bekleniyor.

Ligtv

Yayınlanma Tarihi:14:51,