SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Giggs’ olmak istiyor!

Galatasaray ve Beşiktaş derbilerinden dolayı menajeriyle bir araya gelemediğini söyleyen Kuyt, Feyenoord’a transferine bir kez daha yeşil ışık yaktı, “Hollanda’nın Ryan Giggs’i olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

Güncellenme: 08:46, 26/03/2015
‘Giggs’ olmak istiyor!

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcusu Dirk Kuyt, Feyenoord'a transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hollanda basınına konuşan 34 yaşındaki futbolcu, konuyu menajeriyle konuşacağını ancak Türkiye'deki takvim yüzünden henüz bunu gerçekleştiremediğini söyledi.

Kuyt, “Galatasaray'a karşı oynadık. Ardından Beşiktaş derbisi için sahaya çıktık. Bu maçların yoğunluğundan, menajerim Rob Jansen ile bir araya gelip geleceğimi konuşma fırsatım olmadı. Her eski oyuncu Hollanda'ya kulüp sevgisinden dolayı dönmek ister. Sonuçta Avrupa'nın başka yerlerinde daha çok para kazanabilirsiniz. Ancak ben Hollanda'nın Ryan Giggs'i olmak istiyorum” diye konuştu.

Bırakmayacak

Manchester United'ın efsane ismi Giggs 40 yaşına kadar oynadıktan sonra geçtiğimiz yıl emekliye ayrılmıştı. Sarı-lacivertli oyuncunun açıklamaları, yakın bir gelecekte futbolu bırakmayı düşünmediği şeklinde yorumlandı.

Öte yandan herkesin Ajax'ı Feyenoord'dan daha büyük bir kulüp olarak nitelendirdiğine de dikkat çeken Kuyt, ancak kendisine göre durumun tersi olduğunu belirtti, ailesinde de büyük bir Feyenoord sevgisi olduğunu dile getirdi.