SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre, Hollanda maçında oynayacak mı?

Lig yarışından çıkan oyuncuları milli sınava odaklamak için konuşmalar yapan tecrübeli çalıştırıcı, “Her şeyi unutun, sadece önümüzdeki maçı düşünün” dedi ve ardından 2.5 saatlik görüntülü analizi takıma aktardı

Güncellenme: 09:40, 26/03/2015
Emre, Hollanda maçında oynayacak mı?

EURO 2016 Elemeleri'nde cumartesi günü oynayacağımız kritik Hollanda maçının için hazırlıklarını Almanya'da sürdüren A Milli Takım'da teknik patron Fatih Terim, mesajlarını oyuncularına vermeye başladı…

Futbolcularının lig yarışının psikolojisinden çıkıp milli sınava konsantre olmaya çalıştığını gören tecrübeli teknik adam, oyuncularına “Hepinize ihtiyacım var. Burası milli takım ve önümüzdeki çok önemli bir karşılaşma var. Her şeyi unutun, sadece önümüzdeki maçı düşünün” dedi.

Terim ve ekibi, bu konuşmanın ardından ise futbolculara 2.5 saat süren görüntülü analizi aktardı.

KALEDE VOLKAN BABACAN

Öte yandan Terim'in Hollanda karşısında sahaya sürmeyi planladığı kadro henüz netleşmedi. Esas yeri ön libero olan Mehmet Topal daha önceki maçlarda olduğu gibi yine stoperde oynayabilir. Ancak şu an için orta alanda görev alacak isimler de belli olmadığından bu konudaki belirsizlik sürüyor.

Serdar Aziz ve Hakan Balta ikilisinin defansın göbeğinde görev yapma olasılığı şu an daha yüksek. Eğer göbek bu ikiliye teslim edilirse orta sahanın ortasındaki 3'lüde ise Mehmet Topal, Ozan Tufan, Emre Belözoğlu ve Hakan Çalhanoğlu'ndan 3'ü yer alacak.

Şu aşamada yeri garanti gibi gözüken tek isim de kaleci Volkan Babacan…

Demirören'den destek

A Milli Takımımız, Hollanda hazırlıklarını Almanya'da sürdürürken dün TFF Başkanı Yıldırım Demirören de oyuncuları yalnız bırakmadı. İdmanı izleyen Demirören'in yanında TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Mustafa Beyazlı ve Fethi Heper de vardı.