SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’da düşen uçakta mucize olay

Düsseldorf seferini yaparken dün düşen Germanwings uçağına son anda, Sportif Direktörü olduğu takımın bindirmekten vazgeçen Mardinli bir ailenin oğlu olan Adil Kızıl, büyük bir dramdan mucize çıkarttı.

Güncellenme: 12:30, 25/03/2015
Fransa’da düşen uçakta mucize olay

STOCKHOLM- FRANKFURT/ SÖZCÜ

İsveç’in 3. lig takımlarından DALKURD’ın hem kalecisi hem de Sportif Direktörü olan, aynı zamanda basın sözclüğünü de yapan 1984 doğumlu Adil Kızıl, 20 kişilik kafilesini, “Bu yol bizi yoracak. Uçuş süremiz uzayacak” diyerek son anda uçağa bindirmedi.

BABASI DA TEKNİK DİREKTÖR

Aralarında İsviçli ve yabancıların bulunduğu takımını ve kendisini kurtaran Kızıl, İsveç basınında günün kahramanı oldu. Barselona’nın bulunduğu Katalonya bölgesinde kamp yapan ve babasının da teknik direktörü olduğu takımını İsveç’e getirmek isteyen Kızıl, bu kararı nasıl verdiğini şöyle anlattı: “Önümüzde birkaç seçenek vardı. Düsseldorf uçağına binseydik, aktarma çok olacaktı, takım yorulacaktı. Üç uçak alternatifimiz bulunuyordu. İkisi İsviçre’ye, biri de Münih’eydi. Biz de Germanwigns yerine takımı üç uçağa böldük ve İsveç’e geldik. Kader buymuş demek ki. Düsseldorf uçağını, bekleme süreleri uzun olduğu için tercih etmedim. Kararı ben verdim” diye konuştu.

Son anda uçağa binmeyen Adil Kızıl ve ekibinin, bu uçakta olduğunun sanılması nedeniyle, “Türk yolcular da vardı” açıklamalarının yapıldığı sanılıyor. İsveç basını Adil Kızıl’ı, korkunç olayda mucize yaratan adam ilan ederken, dünya basını da bu mucizeye geniş yer veriyor.

tre

Yayınlanma Tarihi:10:22,